Celkové zdravotní potíže

Dobrý den, již 2 měsíce mě trápí různé potíže různě po celém těle. Ze začátku se mi velmi motala hlava a měl jsem jakoby zamlžené vidění, objevil se u mě takový bílý povlak na jazyku a často když třeba dlouho chodím nebo někde stojím tak se mi po chvíli začne hůře dýchat a polykat a cítím v krku takový tlak a zalehnou mi uši a začnu mít chrapot. V poslední době mívám ráno teplotu jenom kolem 36,1-36,3 a když se uprostřed noci probudím tak dokonce někdy i 35,7, odpoledne poté kolem 36,6-36,9 a cítím horko v celém těle jako bych měl vysoké teploty a bolí mě svaly, často také mívám spíše k večeru různé svalové záškuby hlavně v levé paži a na svalu mezi hrudí a paží, každé ráno také mívám velké sucho v puse a často cítím takový divný zápach z nosu i z úst, tep mám většinou od 50-60 za minutu když jsem v klidu a to vůbec nesportuji, občas mě i při tom obtížném dýchání pálí na hrudi a někdy cítím i mírnou bolest která se stěhuje po celém hrudníku. Mám neustále mírně ztuhlou šíji a pořád mi to pokřupává když více pohnu hlavou a k večeru často mívám docela intenzivní bolesti zadní časti hlavy většinou spojené s pálením očí. V posledních dnech mívám zácpu a i po malé porci jídla nafouklé břicho a časté říhání a někdy i pálení u žaludku a ve stolici mívám často nestrávené zbytky jídla. Často cítím i silné bušení srdce i v klidu, tlak mám většinou kolem 120/60. V poslední době jsem také výrazně zhubnul a to asi 10 kil za 2 měsíce, protože jsem přešel na nízkosacharidovou dietu (denně sním tak kolem 50g sacharidů), může mi tato dieta způsobovat tyto zdravotní problémy když jsem se předtím stravoval hodně nezdravě? Můj praktický lékař mi říká že to může být psychikou ale já tomu moc nevěřím, myslíte že psychika může způsobovat až takové problémy co tu popisuji? Měl jsem jinak dříve problémy s panickými atakami kterých sem se úplně zbavil po půl roce, od ledna jsem zase míval velmi nepříjemné stavy kdy jsem po akci v kocovině byl velmi přecitlivělý na hluk a cítil jsem velké napětí v těle a úzkosti se vrátily spolu s tím napětím a občasným motáním hlavy hlavně když jsem měl hlad, hádám že jsem měl tetanii. Tyto problémy opět zmizely a teď mám výše zmíněné. Může se tedy jednat o psychiku? Nebo o tu tetanii? Mám dále podezření na to že to můžou být i přemnožené kvasinky nebo borelioza, chlamýdie nebo nějáký problém se štítnou žlázou. Lékař mě ale nikam poslat nechce protože myslí že to je psychika. Jaký je na to váš názor? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Určitě bych poslechla radu Vašeho praktického lékaře a doplnila kontrolu na psychiatrii, psychika zasahuje do všech lidských funkcí a problémy v psychice se mohou projevit i na somatických funkcích celého těla.
Pokud by se tato příčina vyloučila, doplnila bych základní odběry k vyloučení přítomnosti zánětu v těle, tím, že jste zhubnul , dodržoval dietu bych ještě doplnila hladinu minerálů. glykemie.
Dle výsledků vy pak praktický lékař rozhodl, zda-li je vhodné vyšetření u nějakého specialisty.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: