Dušnost, brnění horních končetin a obličeje

Dobrý den, je mi 20 let a před čtyřmi lety mi lékař diagnostikoval astma. Používám občas turbuhaler Symbicort 200. Asi před třemi dny se mi začalo špatně dýchat, mám pocit, že se nedokážu pořádně nadechnout do plic. Symbicort nezabírá (zkoušela jsem si dát dvě dávky ráno a dvě večer, jinak ho používám pouze párkrát do měsíce). Dnes se mi objevilo brnění v končetinách a spodní části obličeje. V pondělí se chystám k alergologovi, je sobota, měla bych pro jistotu jet na pohotovost? Nechci přehánět. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, astma je chronické onemocnění, které musí být stále pod kontrolou. Navýšení dávky Symbicortu by mělo přinést úlevu. Za zhoršením stavu může být i psychické vypětí, s kterým může souviset i uvedené brnění. Může jít také o přidružené potíže s páteří. V případě pokračování dechových obtíží ale doporučuji urgentní vyšetření.

MUDr. Miroslava Frčková
MUDr. Miroslava Frčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x