Ekzém

Po angíně se mi začal dělat ekzém. Mám ho po celém těle. Byl jsem u pana doktora na kožním a ten mi dal mističku s dehtem. Ekzém jsem již dříve měl ale né tolik. Mám ho po celém těle a je to hrozné. Je to antibiotiky nebo čím. ? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, podle obrázku by se mohlo jednat o tzv. lichen, ne tedy klasický ekzém. Může být vyvolán např. léky. Nevím jak projevy vypadají jinde, jestli svědí nebo ne, zda krém funguje atd.. Pozor na krém s dehtem, nesmíte poté kůži vystavovat sluníčku. Alergická reakce na antibiotika vypadá jinak. Navštivte opět kožního lékaře, který by měl stanovit přesnou diagnózu a pokud léčba nezabírá tak vám předepíše něco jiného. Pokud jsou projevy po celém těle, tak je třeba vyšetřit tzv. fokusy, to znamená, zda není v těle nějaká bakterie (výtěry krk + nos, vyšetření moče, krve, venerologické stěry atd.). Bohužel nemohu přesně oddiagnostikovat, když nemám ostatní projevy k dispozici, LRJ

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: