Fleky na dekoltu

Dobrý den, cca před měsícem se mi na dekoltu začali tvořit nepatrné fleky. Nyní se zvýraznily. Přikládám foto - na foto vypadají červeně, ale ve skutečnosti jsou hnědé. Může jít o pigment. skvrny? Jestli ano, z jakého důvodu se mohly takto vytvořit? Léčím se se SLE, doteď mám z kožních projevů postižené pouze ruce, kde je projev úplně jiný - může to být i přesto součástí SLE? Fleky nesvědí, nepalí. Moc děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, na obrázku mi projevy připadají zcela typické pro tzv. pityriasis versicolor , což je kvasinkové onemocnění kůže. Pokud v rámci SLE užíváte nějaké imunosupresiva (prednison , medrol ??) , je kůže náchylnější, zvláště pokud se snadněji zapotíte. S projevy je možno buď navštívit samozřejmě kožního lékaře, ev. v lékárně je k zakoupení přípravek Mediket Versi gel k ošetření kůže a Mediket Versi mycí gel. Lépe zakoupit oba přípravky a dle inform. návodu kůži ošetřovat minimálně 4 týdny. Doporučuji momentálně nevystavovat kůži slunci, protože kvasinka nepropouští UV záření a zůstávají pak až do opálení na kůži bílé flíčky.

MUDr. Radka Zimolová
MUDr. Radka Zimolová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Kožní-lymfologická ambulance a kosmetika, Nemocnice Atlas Zlín

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: