Fleky na jazyku

Už delší dobu (více než rok) mě trápí bíle ohraničené fleky na hranách jazyku.Fleky nebolí, objeví se malé, pak se zvětší, ustoupí, zmizí na cca dva dny a pak se objeví znovu.Byl jsem s tím u praktika, pak na stomachirurgii, tam mi odebrali vzorek (viz. steh), výsledek-zánět způsobený drážděním. Byl jsem odeslán na alergologii. Byla mi prokázána alergie na některé druhy potravin a doporučená výměna kovových výplní zubů (na kovy mi alergie prokázána nebyla). Problém je v tom, že i když alergické potraviny vynechám nepozoruji, že by to mělo na fleky vliv.Zubař mi řekl, že kovové výplně na to také nemají vliv. Zkrátka, žádný z mnou navštívených lékařů se s tímto ještě nesetkal. Poraďte prosím, co je podle Vás příčinou fleků. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Doplnila bych ještě stěr z jazyka. Pomýšlet by se mělo i na reflux žaludečních šťav, který také může způsobovat chornické záněty v dutině ústní.
Dobré zkušenosti mám se zubní pastou Microsilver od firmy LR, která má dezinfekční a protizánětltivé účinky. Nepoužívejte přípravky s Mentolem, které mohou sliznice vysušovat a naopak zhoršovat stav sliznic.
Vhodné by bylo pravidelné užívání probiotik, sliznic vyplachovat solnými roztoky /mořská voda, Vincentka/.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: