Fleky na tele

Dobry den,chci poprosit o radu viz foto..a co by se mohlo jednat,zacla se mi delat nake trochu vystouple fleky na brise a rozsirilo se to od bricha az na krk..na brise spise takove trochu vystouple..na hrudi a krku jen fleky mistami loupajici se..byla jse na kozni a tam mi pani doktorka rekla,ze to muze byt ze spoceni,nebo ze zkouseni nepraneho obleceni,a predepsala mi na to tekuty pudr..kterym sem si to mela potirat 4 dny pak smyt a zas 4 dny..takze po techto 8 dnech vzniklo toto viz foto..prijde mi to jeste horsi nez predtim..a i me to pod tim pudrem kolikrat palilo..a svedilo a tet to taky trochu svedi...pred tim to nesvedilo vubec...prosim o radu ...na brise mi povetsinou zustali vystouple flicky a na hrudi a krku a podpazdi se to nak takhle oloupalo ale je to rude a fleky porad tak nevim zda pani doktorka naordinovala dobre. Prosim o odpoved. Dekuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, dle obrázku by se mohlo jedna o alergickou reakci na nějakou látku, či potravinu. Tato reakce se může vyskytnout i poprvé ač jste doposavad žádné alergie neměla. Pokud by se jednalo opravdu o alergii projevy by vás svědily. Druhou možností je onemocnění zvané pityriasis versicolor, které se projevuje podobně a je způsobeno kvasinkami, v tomto případě projevy obvykle nesvědí a léčba spočívá v používání krému s antimykotikem (Canesten, Imazol,atd., volně prodejných v lékárně). Tekutý pudr není příliš vhodný a kůži vám vysušil proto se loupete. Doporučovala bych vám navštívit kožního lékaře

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: