Gynekologie

Dobrý den, je mi padesát dva let a asi před dvěma lety mi začala postupně a pomalu vynechávat menstruace téměr bez dalších průvodních negativních jevů, takže gynekoložka nechala na mém rozhodnutí případné podávání léků. Rozhodla jsem se tedy žádné neužívat, ale v poslední době mám problém při pohlavním styku, který je dost bolestivý. Poradíte mi, jak situaci řešit? Díky.

Odpověď odborníka:

Tyto bolesti při sexu (tzv. dyspareunie)pravděpodobně souvisí právě s poklesem hladin estrogenů, ale mohou být i původu psychického. Někdy se používají jen lokální krémy s obsahem estrogenů, jindy celková substituční terapie. Ale vždy je třeba nejprve vyloučit jiné příčiny ( choroby).

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak si poradit s ječným zrnem
Články: Jak si poradit s ječným zrnem
Ječné zrno je pupínek nebo...
Hormonální antikoncepce: vedlejší účinky, o kterých se nemluví…
Kolorektální karcinom
Články: Kolorektální karcinom
Kolorektální karcinom je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Meningokokový zánět mozkových blan
Články: Meningokokový zánět mozkových blan
Hnisavý zánět mozkových...
Bolesti hlavy
Články: Bolesti hlavy
Bolest hlavy tedy může být...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: