Hnědé fleky na kůži

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně tatínka 59let.Je silný alergik a astmatik a bere kortikoidy. Na kůži se mu dělají hnědé fleky asi dva větší na hrudníku a nějaké menší a pak hlavně po rukách(i pažích).Flíčky jsou světle hnědé,žádné uprostřed černé tečky ani nejsou vystouplé.Prosím,o co by se mohlo jednat.Chodí často v tílku a kraťasech,malo se maže opalvacími krémy.Mohlo by se jednat o něco s kůží nebo by to mohlo být i od léků.Je nutná návštěva lékaře.Teď odjíždí na dovolenou do Chorvatska,nakopil opalovací krémy daylong 25 a 30.Též trpí plísněmi na nohách a rukách. Přes zimu flíčky nejsou tak vidět,ale v létě více.Děkuji Za radu .

Odpověď odborníka:

Vzhledem k věku a minimální dosavadní ochraně před sluncem by mohlo jít o různé projevy degenerace vlivem právě věku a UV záření (melasma, seborhoické veruky...), tzv. "stařecké" projevy. Pokud vás to zneklidňuje, navštivte kožního lékaře.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: