Jemně popraskaný a suchý jazyk, celý do běla

Dobrý den, asi v 16.ti letech jsem měla mononukleózu a od té doby trpím od října do konce února na časté angíny. Mám jich kolem 4. Dnes je to 6.angína a dostala jsem antibiotika na 3 dny Azibiot 500 mg. Dnes jsem měla druhý prášek a mám jemně popraskaný, suchý jazyk a je takový vybledlý. Je spíše do běla. Můžu pít jak často chci, ale suchý je pořád. Je to velmi nepříjemné. Může to být nějaká reakce na antibiotika? A zmízí ty praskliny? Moc děkuji předem za odpověď

Odpověď odborníka:

Změny na jazyku mohou souviset přímo s antibiotiky, ale i s přemnožením kvasinek a dalších mikroorganismů na sliznicích. Užívejte vyšší dávky probiotických bakterií během i po skončení léčby.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: