Popraskaný jazyk

Dobrý den, mám podivně popraskaný jazyk, místy bolestivý. Celkově jazyk nevypadá zdravě. Otázkou zůstává proč. Jinak mi ale nic není. Cítím se jen unavená. Mám chodit k lékaři?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, změny na sliznici jazyka a dutiny ústní mohou být vyvolané nedostatkem vitaminů, suchostí sliznic, projevů alergie, infekčního onemocnění. Konzultaci s lékařem bych určitě doporučovala.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Stejný problém | Od: Petr | 5.5.2014 12:59
Mám stejný problém, odpověď se mi jeví příliš obecná, zajímalo by mne nedostatek JAKÝCH vitamínů to může způsobit, žádnými alergiemi netrpím.
reagovat
re:Stejný problém | Od: Eva | 11.12.2014 13:27
Mám stejný problém. Vitamíny i minerály navíc k běžné stravě jsem polykala dva roky, k tomu ještě zvýšený přísun čerstvých šťáv (např. řepa, mrkev, jablka, citrony). Jazyk je pořád horší. Obvodní lékařka i stomatoložka krčí rameny a evidentně nevědí. Internista doporučil hylak, už mi kdysi před lety s jazykem skutečně pomohl, zatím jsem vypila první lahvičku. Zkouším i potírat jazyk 10% roztokem propolisu, ale spíš mám pocit, že v něm obsažený líh jazyk dráždí. Teď chci vyzkoušet genciánovou violeť, tam snad líh není. Uvidím, dám vědět.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: