Krev ne povrchu stolice

Přeji Vám krásný den . Prosím Vás mám krev na povrchu stoloce nikoliv smíchanou ve stolici , krev je i na t. papíře nebo odkápáva do zachodové mísy . Krev je jasně červená . 6ádné jine problémy nemam jen trošku nutkáni na stolici . Před rokem jsem byl na kolonoskopii závěr byli herhoidy . Na chvílí jsem měl klid ted se to asi znova vrátilo . Jen krev je časta skoro při každe stolici a je jí více než minule . Je mi 23 let v rodině žádne nad. onemocnění nemám děkuji . Ještě bych dodal žádne boleti nemám ty jsem neměl ani minule jen někdy po stolici mírné svědění myslíte že se mohli herhoidy vrátit?

Odpověď odborníka:

Hemoroidy jsou velice pravděpodobná příčina Vašich obtíží...
Dodržujte opatření vhodná pro prevenci hemoroidů - péče o pravidelnou a spíše řidší stolici (více vlákniny ve stravě, dostatek tekutin, kompoty, ovoce, zelenina), pokud máte sedavé zaměstnání, tak zkoušejte např. co půl hodiny vstát od stolu a trochu si zacvičit - dobré jsou cviky speciálně na pánevní dno (viz internet), pro akutní léčbu zvolte Faktu mast a pravidelnou hygienu po stolici (sprcha, bidet), případně sedací koupele, dubovou kůru apod.
Pokud by se obtíže nezlepšily do 14 dnů, navštivte raději svého lékaře, ať zkontroluje, jestli se opravdu jedná o hemoroidy, nebo je problém závažnějšího charakteru a musel by se řešit dále - například na gastroenterologii

MUDr. Vendula Bartáková
MUDr. Vendula Bartáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Postgraduální studium na Ústavu patologické fyziologie LF MU

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: