Krvácení z nosu po tabletách prednison

Dobrý den, to se týká tablet prednison, jestli působí i na krvácení z nosu? A jestli má na to vliv kortikoidů, které mažu na ekzém spíše po rukach a kdo mi je napíše? I když mě zas ta krev začala téci z nosu po dlouhé době, v obličeji se mi udělalo teplo a pak to začlo. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vaší otázce zcela nerozumím - kortikoidy mohou mít vliv na krvácivost (nevím, z jakého důvodu je užíváte), stejně tak ale celá řada jiných příčin (křehkost žil, rozšíření žilek, které mohou prasknout, krevní onemocnění, vysoký tlak... - doporučuji poradit se s obvodním lékařem, který Vás v případě potřeby pošle k příslušnému specialistovi). Lokálně aplikované kortikoidy (mast na ekzém) ale na krvácivost vliv nemají, působí pouze místně, naordinovat je může kožní lékař, případně praktický lékař.

MUDr. Hana Králová
MUDr. Hana Králová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Interní oddělení Klinik Kösching

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: