Kvasinková infekce po antibioticích

Dobrý den, dcera 29 měsíců si v průběhu užívání atb AUGMENTIN DUO začala stěžovat na bolest genitálu. Naše paní doktorka doporučila častěji sprchovat a mazat kalciovou mastí. Dcera ale mazání touto mastí špatně snáší, zdá se, že jí to pálí, hodně se rozbrečí až rudne. Nyní týden po skončení atb problém přetrvává, genitál uvnitř je hodně rudý. Jak pomoci a může se jednat o kvasinky?? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o zánět poševního vchodu, stejně tak pravděpodobná je souvislost s užíváním antibiotik. Většinou postačí sedací koupele s přísadami jako je kyselina mléčná, hypermangan apod., po kterých se pokožka ošetří dětským krémem, případně olejem. Při neúspěchu se obraťte na dětského gynekologa.

MUDr. Petra Limrová
MUDr. Petra Limrová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Dětské oddělení Nemocnice Hořovice

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Chřipka při cukrovce
Články: Chřipka při cukrovce
Pokud máte cukrovku neboli...
Sexualita a chronická onemocnění u mužů
Články: Sexualita a chronická onemocnění u mužů
Velmi vysoký počet lidí po...
Vyrobte si domácí repelent proti klíšťatům
Články: Vyrobte si domácí repelent proti klíšťatům
Klíšťata nemá v lásce asi...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Enzymy urychlují hojení po úrazech a operacích
Články: Enzymy urychlují hojení po úrazech a operacích
Rychlost hojení do značné...
Červená skvrna od klíštěte může ukazovat na Lymeskou borreliózu
Klimatizace může ničit zdraví
Články: Klimatizace může ničit zdraví
Chystáte se na dlouhý let...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: