Lupání v lokti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co si myslíte o tom, ze když cvičím v posilovně, mi lupne v lokti a bolest mi "vystřelí" až do malíčku. Stává se to, když cvičím triceps, či Bench press. (Lupne mi na malíkové straně loktu). Je to docela nepříjemné a kamarád mi říkal, že by to mohlo být nervového původu, žádám tedy o radu, zda si s tim zajít na neurologii, či na ortopedii. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, obecně lupání v kloubech nebezpečné není, mohlo by značit spíše přetěžování kloubu. Zkuste se nesoustředovat tolik na výkon a svaly, ale hlavně na oblast zachování zdraví a funkčnosti kloubů /i do budoucna/. Navštite ale pro jistotu ortopeda, aby vyloučil ev. postižení kloubu, jeho okolí a řekl vám i svůj názor ohledně event. přetěžování kloubu. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Lupání v lokti | Od: Míra | 12.9.2012 01:12
Ahoj. Sice se spožděním 2 roky, ale co :D S největší pravděpodobností jde o tzv. snapping triceps syndrome. Mám to taky a je to fakt nepříjemné. Nemohu kvůli tomu naplno procvičovat při posilování triceps, protože při ohnutí ruky kolem 90 stupně to lupe jak blázen a po pár takových lupnutích to začíná bolet. O tom, že dělám bojové sporty a přední ruka je dost důležitá při boxování, ani nemluvě...Když trénuji delší dobu údery z přední, loket cítím ještě 2 dny.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: