Nadměrné pocení hlavy

Dobrý den, píši Vám ohledně mého velkého problému - pocení hlavy a následně i celého těla. Hned na začátku bych chtěla napsat, že jsem podstoupila vyšetření ledvin, kde nic nenašli a vyšetření na endokrinologii, kde sice našli mírně sníženou funkci štítné žlázy, ale s pocením prý nesouvisí. Problémy s pocením mám necelé čtyři roky. Dříve jsem s tím problémy nikdy neměla a potila jsem se jen při větší námaze. Teď i při sebemenším úkolu, např. vaření. Dost mi to snižuje sebevědomí. Je mi 26 let a kdybych to měla přiřadit k nějaké události, tak mé pocení začalo pravděpodobně chvíli po operaci abscesu v břiše (absces vznikl po předešlé operaci slepého střeva). S tím to ale samozřejmě souviset nemusí. Je to pro mě opravdu neúnosné, mezi lidi jsem už přestala téměř chodit a když mám kamkoliv jít, i na obyčejný nákup, děsím se, jak se opět zpotím, budu mít celé mokré vlasy, dekolt, oblečení, apod... Jako by mě někdo polil konví vody. Pot je studený, ale z těla sálá horko. V zimě ze mě stoupává i kouř a to už je opravdu trapné.... Prosím o jakoukoliv radu. Jaká další vyšetření bych mohla podstoupit, co dělat... Pokud by to vyřešila nějaká operace, ráda bych ji podstoupila. Z medikamentů beru prášky na vysoký tlak a snížení tepové frekvence (tachykardie), antikoncepci a Letrox 50 na štítnou žlázu. Prosím, poraďte. Jsem v produktivním věku, ale omezená na tolik, že se schovávám před světem. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, především byste měla své potíže svěřit svému praktickému lékaři a s ním se domluvit,jaká ev.vyšetření podstoupit.Rozhodně mi tu chybí, že by Vás viděl kožní lékař. Byla jste na endokrinologii,ale podobné potíže může vyvolávat i jeden druh endokrinního nádoru,feochromocytom. Poraďte se s gynekologem ohledně antikoncepce, zvažte její vysazení, na zkoušku na 2-3 měsíce. Zdravím,kroupa

MUDr. Ondřej Kroupa
MUDr. Ondřej Kroupa

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Chirurgická ambulance, Poliklinika Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Pocení na hlavě | Od: Hujka | 24.3.2016 23:08
Marie,přečetla jsem si váš příspěvek a chápu vás. Je mi 61 let a tyto potíže jsem měla přechodně několik let. Venku bylo -15 stupňů a já jsem šla po městě nakupovat a potila jsem se a z vlasů jsem měla rampouchy.
Podařilo se mi, se z této situace dostat,ale bylo to -běh na dlouhou trať. Asi to byla psychická záležitost.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: