Naražené koleno

Dobrý den, vážený pane doktore prosím o vysvětlení a radu. Před měsícem jsem upadl na silnici při běhu na pravé koleno. Teprve dnes 4.5. jsem přišel na řadu tzn. měsíc po pádu. Pan doktor udělal vyšetření a nechal udělat RTG a nález je následující: Obj: přim. výživy, chůze v normě, pr. koleno s prosáknutím prepatelární bursy. S-O-O-130 st. vazy pevné. RTG: pr. kol. kloubu mírná femeropatelární arthrosa,. Dg: Gonarthrosis 1.dx. incip., St.p. contusionen geus 1.dx. Th: 16 mgDM/M i.a. do pr. kol. kloubu a 6 mgDM/M do prepatelární bursy v pravo. Prosím o radu: 1. co to přesně znamená a 2. jsem vytrvalostní běžec na dlouhé trati. Před pádem jsem absolvoval 1/2 maraton a příští rok bych chtěl na celý maraton. Můžete mi prosím poradit co to pro mě jako vytrvalostního běžce znamená a případně poradit? Moc vám děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Pan doktor se domnívá, že jste si zhmoždil váček - bursu před čéškou , který ji má právě chránit před nárazy. Tento stav se obvykle do 2 měsíců po obstřicích a rehabilitaci upraví. Závažnější je nález femoropatelární arthrosy tedy arthrosy mezi čéškou a žlábkem na stehenní kosti, obstřik do kloub by mohl potíže zmírnit ale mohou se vracet přdevším při běhu s kopce a mohou tak ovlivnit i Vaši sportovní kariéru při běhu po silnici.

MUDr. Miroslav Skoták
MUDr. Miroslav Skoták

Specializace: Ortopedie
Pracoviště: soukromá ambulantní praxe v Humpolci a Počátkách

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x