Nemožnost se zhluboka nadechnout

Vážená paní doktorko, před týdnem jsem prodělala operaci slepého střeva (řezem). Od procitbutí z narkozy mám pocit že se nemohu zhluboka nedechnout. Dnes jsem byla na vyšetření kvůli embolii, vyšly pozitivní D dimery 0,60, ale CT vyšetření embolii vyvrátilo. Lékař mi sdělil, že problém by mohla být intubace ( v nemocnici automaticky intubuí pi operaci) nebo astma na které jsem se dříve léčila. A poslal mě domů Nikdy jsem neměla problém se srážením krve ani nikdo z mé rodiny. Chtěla jsem se zeptta,zda mohli lékaři embolii přehlédout?A zda by to mohla být psychická záležitost? Mám potřebu se zhluboka nadechovat co minutu, jakoby zívat, a když se mi to nepodaří, tak to zkouším do té doby, dokud se mi to nepodaří. Je to velice stresující a nevím,jak se mám toho zbavit ( toho pocitu zhluboka dýchat) také se mi neustále brká.... Moc Vás prosím o odpověď, protože už téměř týden s tím bojuji a už mě to nebaví :-) Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď odborníka:

Dobrý den! Chápu Vás, že je tento problém obtěžující. Může se to po operaci stát. Plicní embolizaci bych považovala za vyloučenou, možná to opravdu může být projev astmatu - po celkové anestezii by se mohl projevit. Tak - nepálí Vás žáha? Mohlo by to totiž mít souvis i s tím. požádala bych o kontrolu na alergologii a dle výsledků by se pokračovalo dál, nebo by se zaléčilo astma a uleví se Vám.

MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská
MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: privátní ambulance TRN Kroměříž

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nemožnost se zhluboka nadechnout | Od: ivana | 20.2.2015 18:42
Dobrý den. Chtěla bych vám říci, že mám od narkózy zúženou průdušnici. Samozřejmě vinna nemocnice. Od této doby se mi špatně dýchá. Přesně takové příznaky co píšete. Já se s tím už učím žít více jak 10 let.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: