Nevím

Dobrý den, děkuji za odpověď- byl jsem na plícním a tam mi nic neřekli, že neví, čím by to mohlo být. Napsal mi Symbicort Turbuh, ale ale to mi vůbec nepomáhá, je mi 24 roku byl jsem i na Ekg srdce -v pořádku, na ultrazvuku srdce taky v pořádku. Ten zátežový test, nevím, jestli by něco objevili, jelikož při záteži se ani nezadýchávám, dýchám v pohodě až na to s tím hlubokým nádechem jak ryba na suchu :) hraju závodně fotbal od malička. Nevíte, čím by to mohlo být? Není to třeba problém v psychice nebo já už doopravdy nevím, nebo neni nějaký lék něco na to zívaní neustále, děkuji za odpoveď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Jarku. Zívání je vlastně jenom hlubší nádech, tělo se tak lépe okysličuje. Časté zívání i hluboké nádechy nejspíš spolu souvisí a jsou znakem toho, že má tělo málo kyslíku. Neuvdel jste, co všechno Vám na plicním vyšetřili - možná by stálo provést Vám odběry krve: krevní obraz a taky vyšetření acidobázické rovnováhy, kde se pozná, nakolik je tělo nasyceno kyslíkem a oxidem uhličitým. Jinak Vám už neumím poradit.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
To samé | Od: petr | 23.9.2012 21:18
Ahoj jmenuju se petr taky hraju fotbal asi od 10 let je mi 22 a mám stejné problémy jako ty extremně často zívám a hluboko dýchám s tím že jakoby nemohu dodýchnout podobně jak popisuješ (jako ryba na suchu). Už to mám přes měsíc ekg mi taky vyšlo v pořadku a opravdu nevím čím by to mohlo být. Je to snad nemoc fotbalistů :D. Prosím jestli už si se vylečil napiš mi čím to je nebo jestli to odezní samo? díky Petr
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: