Nevolnost

Dobrý den, je mi 16 let a před zhruba 4 měsíci jsem začala brát antikoncepční náplasti Evra. První náplast jsem nalepila v první den menstruace a vše podle návodu. První dva měsíce proběhly v pořádku. Třetí měsíc jsem měla pauzu, jako každý měsíc, ale po pauze, kdy jsem si nalepila náplast se mi druhý den udělalo nevolno od žaludku až na zvracení. Čtvrtý měsíc se ve stejný den dělo to samé. Zbytek měsíce, kdy mám náplast nalepenou je vše v pořádku. Tento problém mě trápí, nevím, co se děje. První dva měsíce se mi tohle nikdy nestalo. Může to být tím, že najednou mé tělo přijme velkou dávku hormonů? Příští měsíc jdu na gynekologii pro další recept a nevím, zda si nemám radši nechat napsat jiný typ antikoncepce. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den. V případě náplastí se po jejich nalepení uvolňuje každý den postupně stejné množství hormonu. Vaše tělo tedy přijímá neustále stejnou dávku hormonu každý den. Uvedené potíže - pocit na zvracení - jsou jedny z nejčastějších při začátku užívání hormonální antikoncepce a většinou postupně vymizí. Doporučuji tedy ještě nějaký měsíc vydržet. Pokud by se opakovala, pak antiko změnit, zřejmě za preparát s menším obsahem hormonů .

MUDr. David Neubert
MUDr. David Neubert

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: NEUMED gynekologická ambulance s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: