Oko

Vážený pane doktore, už asi dva týdny mám pocit cizího tělesa v pravém oku, mám v něm červené žilky a občas silně svědí až bolí a slzí. Užívám 3 měsíce plaquenil kvůli revmatickým problémům. U oční lékařky jsem byla zhruba před měsícem a vše bylo v pořádku. Zkoušela jsem kapky Alergodil a léky na alergii, ale nezabírají. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jedním z vedlejších nežádoucích účinků tohoto léku je ukládání depozit do rohovky, což je třeba vyloučit jako příčinu Vašich obtíží. Může se ale také jednat zánět. Rozhodně navštivte oftalmologa znovu.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Kolení vazy Chtěl jsem se zeptat jak se poznají natažené nebo natržené vazy v...
  • Warfarin Ráda bych se zeptala, co vše může způsobit potlačení účinku Warfarinu...
  • Bolest levého zápěstí Něco málo přes týden mě trápí bolest v levém zápěstí...
  • Mri Už som vám raz písala ohladom MRI. Mám po vyšetrení a dnes mi prišli výsledky...
  • Nejde nám protrhnout panenská blána Pane doktore je mi 16 mému příteli 18...
  • Moučnivka Prosím Vás o pomoc,můj 15 měsíční syn byl před 14 dny na očkování,po...
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x