Opakované problémy po operaci žlučníku

Dobrý den,v roce 2002 jsem byl na operaci při které mně byl laparoskopicky vyjmut žlučník a v žlučovodech odstraněn malý kamínek který všechny problémy způsoboval po operaci bylo všechno ok,ale po 3 letech a následně po 4 letech což je minulý týden mně začaly veliké bolesti na pravém boku.V prvním případě jsem skončil opět v nemocnici,po inj.a kapačce vše ustoupilo na můj dotaz co se stalo mně ošet.lékař řekl že to byly uvolněné písky.Chtěl jsem se zeptat kde se takovéto písky tvoří a jak se tomu vyhnout není to moc příjemné.děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

"Písek" se vysráží ze žluči. Žluč se tvoří v játrech a jaterními žlučovody se dostává do žlučníku, který představuje rezervoár žluči a odtud se během jídla žluč dostává dále mimojaterním žlučovodem do střeva. Pokud máte žlučník, tak se "písek" může hromadit ve žlučníku a vést až ke vzniku kamínku. Pokud žlučník nemáte, písek zůstává ve žlučovodech, které i po operaci zůstaly zachovány. Rozhodně byste měl dlouhodobě užívat léky, které "rozpouští" písek a brání jeho další tvorbě.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Opakované problémy po operaci žlučníku | Od: milan | 25.11.2009 09:36
Dobrý den,děkuji p.doktorce za odpověd,ale bohužel moje ošetřující lékařka žádný takový lék nezná na rozpouštění "písku"ve žlučovodech.Proto bych Vás chtěl požádat,jestli byste mně mohla napsat o jaké léky se jedná. děkuji za odpověd
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: