Poúrazový problém kolene

Dobrý den,před 5 měsíci jsem měla úraz kolene na lyžích.Upadla jsem při vysedání a pomalém sjezdu ze sedačky do zadu.Nohu jsem měla zkříženou a zůstala v poloze,kdy se mi trhalo koleno.Po vyproštění bolest pomalu odezněla,při lehkém našlápnutí v levé části kolene bolest a houpapavý pocit .Rentgen byl v Rakousku vpořádku .Ortéza 6 týdnů.Diagnoza-Distorzio genus I.dx. I.dx.Rehabilitace pomalejší pro ztuhlost kolene.Nyní mám problé při jízdě na rotopedu.Cítím drhnutí a jakoby něco zhrnutého z horní části kolene.Je to nepříjemné.Může se to ještě zlepšit,nebo je to problém?Předem děkuji.

Odpověď odborníka:

Pravděpodobně se bude jednat o poranění menisku kolena, poranění může být nevelké a může tyto potíže vyvolat teřba i v odložené době.. Koleno je třeba vyšetřit, vhodné vyšetření kolena magnetickou rezonancí, která zobrazuje právě měkké struktury kolena Pokud by byl meniskus poraněn jediné řešení je provedení artroskopie kolena a ošetření menisku s následnou rehabilitací.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x