Problém s dýcháním

Dobrý den, píši Vám s prosbou a dotazem. Už delší dobu se trápím s problémem a to, že se mi špatně dýchá. Během dne se mi jen párkrát povede hluboce se nadechnou nosem( dodechnout). Pusou je to lepší, ale i jen málo jakoby nedodechnu. Úplně nejhorší to bylo minulý rok, to se mi dělalo až na zvracení. Obvodní lékař mě poslal na Internu, kde mi řekli že jsem v pořádku. Byla jsem v tu dobu ve stresu, tak mi řekli, že to může být tím. Bylo mi trapné chodit znovu k lékaři. Ale už je to nějaká doba a stále mě to trápí a v žádném stresu nejsem. Jsem poměrně akční člověk- chodím hodně do přírody, před pár měsíci jsem přestala kouřit, myslela jsem, že mi to pomůže. Musím podotknout, že jsem nebyla silný kuřák! 1-2 denně. Kdysi jsem měla zlomený nos, ale to už je pár let zpět, takových deset let. Ani mi nepřipadá, že bych byla na něco alergická. Je to opravdu nepříjemné, dýchám ústy... někdy mě až bolí na hrudi...zkouším pít čaje s mátou, ginkgo bilobou....bez výsledku. Budu vděčná za jakou každou radu, jak by se problém dal řešit....

Odpověď odborníka:

Vaše potíže s dýcháním můžou mít vícero příčin. Bez vyšetření můžeme teoretizovat - ale určitě by bylo vhodné došetřit. Už i proto, že trvají víc než rok.
Pokud je potíž dýcháním nosem, doporučila bych ORL vyšetření. Taky alergologii - i když Vy si myslíte, že alergická nejste. Sává se Vám, že Vám píská na průduškách? Máte kašel - a jaký?
Zvádáte námahu, nebo se cítíle limitována dechem? Alergolog došetří alergie a taky spirometrické vyšetření. Internu máte za sebou - s negativním výsledkem. Určitě navštivte opět lékaře a požádejte o vyšetření - včetně RTG plic.

MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská
MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: privátní ambulance TRN Kroměříž

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: