Problém s menstruací

Dobry den, Žiji dlouhodobě v zahraničí a trápí me problem s menstruaci. Poslední přišla 19. Února a od te doby nic. Antikoncepci (Nuvaring) jsem vysadila loni v srpnu po zhruba 3 letech užívání. Mela jsem tehdy sice delší pauzu, ale menstruace se dostavila asi po 3 týdnech a pak přicházela jako hodinky. V lednu jsem mela velké obtíže se zuby a zhubla jsem asi 8 kilo. Je mi 27 let, 160cm, 53 kg (61kg pred zhubnutim). Obecně se snažím jist zdravě (vynechávám přílohy, vyhýbám se sladkostem), ale rozhodne nedržím zadnou šílenou dietu, naopak jim pravidelně 5x denně, protože závodně sportuji.. Svuj problem jsem řešila s místní gynekolozkou, která po krevních testech vyloučila těhotenství a nasadila Proveru, kterou jsem mela brát 5 dni. Po těchto 5 dnech se ale menstruace nedostavila a paní doktorka (bez jakéhokoli vyšetření - komunikace probíha po e-mailu) mi předepsala měsíc antikoncepcnich pilulek.. Problem je v tom, ze mi antikoncepce v teto formě nedělá dobre.. Navíc uz ted po provere se cítím hrozně (pocit těžkosti, nafouklé břicho, únava, naladovost..). Opravdu nevim, co se semnou děje.. Navíc jsme s manželem začali plánovat děti.. A ted tohle.. Nevim co s tím. Vím, ze takto na dálku nelze určit diagnózu, ale pomohlo by mi jakékoliv doporučení.

Odpověď odborníka:

dobrý den, jestli jsem Váš dotaz pochopila správně, tak se Vám nedostavila menstruace. Bylo by dobré provést UZ, zda není na vaječníku cysta, a pak aplikovat inj. Agolutinu (vyvolá menses). Cyklus by se měl upravit. Antikoncepcí bych to asi neřešila..

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: