Problémy s menstruací

Dobrý den paní Doktorko!Chtěla jsem se zeptat.Před rokem jsem přestala brát antikoncepci.Nedělala mi dobře.Plačtivé nálady,podrážděnost apod.Teď takové stavy neznám.A od té doby nemám menstruaci.Pouze když mi doktorka píchne injekci,ale už dvakrát jsem nedostala menstruaci ani pak.a ted jsem byla tři týdny na dvě injekce a opět nic.už jsem objednaná.ale chtěla jsem ještě slyšet jiný názor.A mám tlak v pobříšku.Doktorka mi řekla,že mám malou dělohu,ale normální hodnotu hormonů a potřebuji jakoby víc hormonů,aby receptory začaly pracovat.Mám strach,že třeba neotěhotním.Děkuji moc za odpověď a názor.Lenka

Odpověď odborníka:

Dobrý den, problémů, které ovlivňují menstruaci, je mnoho. Může se jednat o stres, výkyvy váhy, změnu prostředí, onemocnění vaječníků, hypofýzy, nadledvin, štítné žlázy ... V rámci vyšetřování je zapotřebí gynekologické a hormonální vyšetření a vhodným doplňkem je i UZ vyšetření. Důležitá je i anamnéza, včetně léků, které užíváte. Je vhodné vyloučit i případné těhotenství. Terapie je pomocí hormonů. Pokud si otěhotnět přejete, není důvod s vyšetřením vyčkávat.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
chybí menstruace | Od: Veronika | 23.6.2015 10:20
Mám další dotaz. Po menstruaci jsem si vzal ještě 2 prášky a pak se rozhodla ji vysadit. Teď čekám na menstruaci podle svého běžného cyklu už 10 dní a nic. Je to normální? Mám ještě v klidu čekat nebo hned běžet k doktorovi?
reagovat
re:chybí menstruace | Od: uLékaře.cz | 23.6.2015 13:12
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: