Rudé fleky v obličeji

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, už víc jak měsíc beru antibiotika na akné - doxybene a ještě mám differine krém. Každý večer si pečlivě vyčístím pleť a namažu. Dnes ráno jsem se probudila a na tvářích, kolem očí jsem měla rudé červené fleky. Pálí to, jako bych to měla spálené. Přijde mi divně, aby to byla alergická reakce na antibiotika, nebo ten krém, když víc jak měsíc léčba probíhala v pořádku. Nevíte, co by to mohlo být ?

Odpověď odborníka:

Milá Alice, právě po opakovaném používání masti může a dochází k alergické reakci. Proto Vám doporučuji tuto léčbu Differinem vysadit, zklidnit indiferentním krémem-a abyste se přesvědčila, že jde o alergii, po zklidnění na malý kousek opět Differine naneste a pokud dojde opět k začervenání, tak jej již vícekrát nemůžete použít. Tím se objektivizuje kontaktní alergie.

MUDr. Jitka Dobešová
MUDr. Jitka Dobešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Dermatovenerologická ambulance Nemocnice Šternberk

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: