Sexuální blog po úrazu

Potřebovala bych poradit co mám dál dělat. V červenci minulého roku jsem prodělala úraz po sexuálním styku se svým partnerem. Došlo k ruptuře pochvy, masivní krvácení, operace a následný traumatický šok, který stále přetrvává. Léčím se na psychiatrii s úzskostí, která se tímto úrazem prohloubyla.. Nevím co mám dělat od nešťastného úrazu nedokážu sexuálně žít, bojím se pohlavního styku, nedokážu se vzrušit a partner to nedokáže pochopit( i já ho docela chápu že má své potřeby), ale já prostě nemohu. Partner je mi tím to odpudivý, nepřitažlivý atd. Vlastně teď jen spolu vedle sebe žijeme a vychováváme dcerku.. Potřebovala bych poradit co mám dělat,aby se vše vrátilo do normálu. K sexu jsem nucená, bolí mě to a stach mi nedovolí k hlubšímu průniku atd.. Mám to jak za trest, aby partner ode mě neodešel. Takhle se ale žít nedá, strašně mě to trápí a nevím jak dál.. Dostala jsem doporučení k sexuologovi, ale partner tam za žádnou cenu nechce jít, ani ne kvuli mě.. Prosím poraťte mi.. Předem děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Není se čemu divit, že máte po takových zkušenostech strach. Je možné, že potíže jsou somatické - opravdu Vás bolí pohlavní orgány, které jsou poškozeny. Zkuste se uspokojit sama. Zjistíte, co si můžete v sexu dovolit, jestli máte bolesti a zda funguje vše jak má.
Určitě má nemalý podíl psychika. Léčba bude dlouhodobá a spadá jistě do odbornosti psychiatra a sexuologa. Bude to chtít trpělivost.

MUDr. Jan Vašinka
MUDr. Jan Vašinka

Specializace: Urologie

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: