Skusenosti s uzkostou(nevolnost)

Dobrý deň akú máte skusenosť,aká kombinácia liekov sa osvedčila pri pacientoch,ktorí maju podobny problem ako ja? Môj problém: už niekolko rokov mi býva na vracanie ked niekam idem,niekedy aj vracám...ráno to býva najintezívnejšie a ešte mám pritom aj bolesti brucha.Bola mi diagnostikovaná úzkostná porucha,ale lieky mi nezabrali zatial žiadne.Bral som Citalec v kombinácii so spitominom,prometazin,atarax,neurol....ten neurol zabral niekedy ked mi bolo menej zle ale pri poriadnej uzkosti som si ho mohol dať kolko chcem a ešte nestihol ani zabrať a už som ho vyvracal.potom som ho radšej vysadil,lebo je navykový.

Odpověď odborníka:

Milý Ondřeji, předpokládám, že u Vás bylo provedeno gastroenterologické vyšetření, pro negativitu Vám byla doporučena psychiatricko-psychologická péče.
Převedení úzkostného prožitku do řeči zažívacích orgánů je poměrně časté. Podávání léků by bylo vhodné doplnit psychoterapií, aby se léčba více dotkla kořenů Vašich nepříjemných zážitků. Kombinace protiúzkostných léků s antidepresívy je často používaná úvodní léčba, někdy se ale optimální léky musí nějaký čas hledat. Gastroenterologové používají mimo tyto skupiny ještě lék Duspatalin, případně Sulpirid.
Ideálním postupem je "zachovat přízeň" původnímu terapeutovi, který s Vámi sdílí zkušenosti, i ty "negativní"

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: