Svědění celého těla

Dobrý den, mám zánět nosohltanu a byl mi předepsán přípravek Bioparox a kapky(Pamycon na přípravu kapek). Po dvou dnech užívání začalo svědění celého těla. Myslíte si, že toto svědění může způsobovat právě Bioparox?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, po každém léku se může vyskytnou nějaká vedlejší reakce a svědění těla může být jedna z nich. Zda-li je příčinou Pamykon, nebo Bioparox nelze tedy zcela vyloučit. Zkuste léky vynechat a pozorovat zda-li svědění odezní. Pokud by se projevy zhoršovaly určitě kontaktujte lékaře,který Vám léky předepsal . Svědění může mít mnoho jiných příčin - jaterní onemocnění, vedlejší projevy virosy, alergická reakce, hematologické onemocnění...

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: