Tik v očním víčku

Dobrý den, již nějakou dobu mám tik v horním víčku (levé oko) . Je mi diagnostikována tetanie beru magnesium a kvuli tikům jsem začla brát i b-komplex. Příjde mi, že to nezabírá a tíkám stále. Čím jsou tiky způsobené? Odezní? Popřípadně co bych dále měla brát. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, tetanie může souviset i s nedostatkem vápníku a vitamínu D. Pokud by bylo podezření, že vám tyto prvky/vitamín chybí, je vhodné je také doplnit. Tiky někdy samy odezní, někdy odezní po užívání magnesia apod., někdy je třeba zastavit tik pomocí injekce botulotoxinu. Příčiny mohou být jak nedostatek vápníku a hořčíku s vyšší dráždivostí příslušných nervů, tak třeba stres.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+31 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
Dráždivý tračník
Články: Dráždivý tračník
Nejodvážnější lékařské...
Varikokéla – mužská příčina neplodnosti
Články: Varikokéla – mužská příčina neplodnosti
Jedná se o rozšíření žil...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Psoriatickou artritidu může odhalit stisk ruky
Články: Psoriatickou artritidu může odhalit stisk ruky
Bolestivé a oteklé klouby k...
Ženská masturbace
Články: Ženská masturbace
Mnoho žen ještě stále žije...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: