Ucpané zubní kanálky

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na ucpání zubního kanalku.Můj zubař mi zub vyvrtal, 2 krát vyčistil a dal mi do něj nějakou desinfekci,ale přesto ten zub velmi bolí,problém je že přesně na druhé straně.Chtěla bych se zeptat,co by jste udělal vy,protože mně zubní lékař řekl,že zub vytrhneme!

Odpověď odborníka:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Nemám k dispozici rentgenový snímek, ale zub se vždy snažíme zachránit, pokud to má smysl. Osobně bych zub znova otevřel, zkontroloval, zda jsou nalezeny a vydezinfikovány všechny kořenové kanálky, a také zkontroloval, zda zuby není prasklý či kořen není perforovaný. Pokud byste mi mohl zaslat rentgenový snímek zubu (pokud byl rentgen zhotovený a je v digitální podobě) vyjádřím se přesněji.

MUDr. Jan Stuchlík
MUDr. Jan Stuchlík

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Dentální klinika Jan Stuchlík

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Ucpané zubní kanálky | Od: Milena | 1.10.2013 20:19
Dobrý den, dnes jsem navštívila zubního lékaře s bolestí předního zubu. Doktor mi zub zrentgenoval, otevřel, vyčistil a doporučil mi další objednání, kvůli vyčištění kanálku. Ale vzhledem k tomu, že momentálně žiji v UK a tedy i lékaře jsem navštívila zde, chtěla bych se optat, zda se dá s vyčištěním počkat. Na konci října jedu do Čech a tím pádem bych se raději nechala ošetřit tam. Mám však strach, že se zub opět rozbolí a hlavně je z něj cítit zápach. Z těchto důvodů nevím, zda vyčkat a nebo se objednat raději zde? Děkuji mnohokrát za odpověď.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: