Vyrážka

Dobrý den, beru injekce rebif, jelikož mám onemocněný typu RS, píchala jsem si je do břicha. Po nějaké době mi místa na břiše začala lehce červenat, tak jsem ho změnila na stehna. I když jsem v píchání do břicha nepokračovala, začalo mi červenat více, též se mi tvoří malé i velké bílé "jizvy" a strupy. Bolest se postupně zhoršuje z 0 až po teď, kdy mě silně bolí i sezení, ležení. Červená místa pálí jako spálenina, nesvědí, silně bolí. Jediné co mi na to pomáhá je studené. Nevíte, o co by se mohlo jednat? Momentálně jsem v Americe, kde budu ještě 14 dní, lékař tu stojí obrovské peníze, takže se k němu dostanu až v Česku za 2 týdny. Podobně jsem vypadala i než jsem do Ameriky přijela, ovšem to ta bolest nebyla ani zdaleka taková, jaká teď. Nenapadá Vás něco, čím bych si mohla pomoci, kromě ledu, než se dostanu k lékaři?

Odpověď odborníka:

Může jít o zánětlivou reakci na aplikovanou účinnou látku. Rozhodně by vás měl vidět lékař. Hodně ledujte, můžete zkusit některé volně dostupné místní protizánětlivé léčivo ( s obsahem ibuprofenu či jiného nesteroidního antiflogistika).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: