Vyrážka

Dobrý den, udělala se mi od nosu dolů vyrážka asi před měsícem, která se mi rozšířila na bradu takové pupínky, pokud si natírám odvarem z měsíčku, tak je vidět, že se to jako vysuší ale nemizí. Lékařka mi řekla, že je to z krémů, i když jsem na to nikdy netrpěla a používám různé a napsala mi entizanol na 3 týdny a že to nemám mazat. Nevím, zda si mám daný lék kupovat, v lékarně se jim to nezdálo popř. co to může být a jak se toho zbavit. Také jsem přes léto až do minulého měsíce brala po několika letech kvůli oddálení menstruace antikoncepci kterou jsem vysadila, tak nevím, zda nemůže být důvod i toto. Jakým způsobem bych se toho zbavila, popř. zda použít i nějaké přírodní léčby -odvar z řepíku apod. děkuji moc za odpověd

Odpověď odborníka:

Hormonální příčina možná je. pravděpodobně jde o periorální dermatitidu, Entizol tablety se k léčbě používají, takže je klidně začněte brát ( po jídle). Odvar z řepíku použít můžete, ale sám o sobě asi k uzdravení nepovede.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: