Zaldiar a chovani

Dobry den, muj dotaz se jedna o leku Zalduar - matka ho bere na bolesti s rehmatem ale otec ji ho bere a uz to tak dela cca pul roku (je zavisly) ale posledni dobou je cim dal vice agresivnejsi, je to tim?

Odpověď odborníka:

Dobrý den Františku, Zaldiar může způsobovat změny v psychice, jako je např. agrese, stavy zmatenosti, poruchy nálad a spánku. Odpověd tedy zní ano, změny v náladě Vašeho otce, stavy agrese mohou být způsobeny tímto lékem. Stejně tak může být na tomto léku ( konkr. na účinné látce tramalu), závislý. Pokud nemá důvod ho užívat a navíc, jak píšete, nebyl předepsán jemu, užívat by ho rozhodně neměl. Je-li skutečně závislý, je nutné, aby si tento problém uvědomil, pokusil se co nejdříve přestat s jeho užíváním, či vyhledal odbornou pomoc v poradně pro závislé (např. http://www.pomocvzavislosti.cz/cs/akt/zavislost-na-lecich .) Přeji Vám, at tento problém rychle a zdárně vyřešíte, s pozdravem, Kristýna Jiříčková.

MUDr. Kristýna Jiříčková
MUDr. Kristýna Jiříčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Monse spol, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Gynekologická prohlídka Včera jsem byla u gynekologa a ultrazvukem mi zjistil...
  • Zanet mandli Je mi 27 let a nyni ziji na Novem Zelandu. Dva tydny me...
  • Křeče v lýtku Pane doktore, dnes nad ránem jsem dostala příšernou křeč do...
  • Nízký tep srdce Dobrý den! Je mi 20 let a po hospitalizaci v nemocnici my byl...
  • Herpes Asi již čtvrtý den mám problém se svěděním a pálením v oblasti vagíny...
  • Bolest ramene Chtěl bych se zeptat čím může být způsobena bolest levého ramene...
 
Naposledy čtené: