Žárlivost u přítele

Dobrý den, u mého přítele se v neúnostné míře začala projevovat žárlivost (od doby kdy jsme spolu začali bydlet). Vymýšlí si kde a s kým jsem byla, neustále mě podezřívá, obviňuje mě z chatování s muži, vadí mu můj telefon, hází ho po mě, nechce abych chodila do práce (jsou tam kolegové - tj. pro něj nebezpečí) atd. Do společnosti bych s ním už nešla, bojím se když mě jenom nějaký muž (kolega, bývalý splužák) pozdraví na ulici. Vždy je ze všeho ostuda. Situace je o to horší, že jsem těhotná a on mně již 2x zbil. Obviňuje mě v afektech, že dítě není jeho atd. Po tom co mě podruhé zbil jsem se odstěhovala. Nyní nevím jak situaci řešit, na jeho sliby se spoléhat nechci protože se bojím zvyšující se agrese, na druhou stranu bych ráda kompletní rodinu pokud je šance na zlepšení a normální život. Přítel nyní souhlasí s léčbou, neboť bez ní se s ním odmítám i vidět natož žít. Myslíte, že máme navštívit psychologa pro partnerské vztahy nebo že má jít k psychiatrovi? Bude nutná léčba léky? Zmírní to jeho agresi a je možnost na úplné vyléčení? Velmi Vám děkuji.

Odpověď odborníka:

Vážená, milá a nešťastná holčičko, máte pravdu a nespoléhejte na nic. Podle Vašeho popisu jde o patologickou žárlivost, která končí špatně, což jste na své kůži poznala již dvakrát. A může být hůř! Především ohlašte napadení na gynekologicko-porodnické ambulanci, kam docházíte, ať máte přiměřenou péči. Za druhé ohlaste vše na policii. Možná, že neudělají nic, ale bude tam zápis, na tom trvejte. Budoucnost Vašeho vztahu nevidím dobře, kdybyste byla moje dcera, radil bych jednoznačně. Takhle nemám dost vhledu a proto to nechám na Vás, v případě, že chcete vyhledat odbornou pomoc, jednoznačně to má být psychiatr. Držím Vám palce!

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Chronická pankreatitida aneb Jak povzbudit trávení
Články: Chronická pankreatitida aneb Jak povzbudit trávení
Trvalé poškození tkáně...
Hmyz útočí, připravte homeopatika!
Články: Hmyz útočí, připravte homeopatika!
Sezóna kousanců a štípanců...
Jak se zbavit alergenů z ovzduší
Články: Jak se zbavit alergenů z ovzduší
Je velmi obtížné vyhnout se...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: