Zimnice a nadměrné studené pocení v noci se zápachem octu

Poslední dobou mě velmi často trápí noční nadměrné pocení se zimnicí. Musím se několikrát za noc převlékat, potím se zejména v oblasti hrudníhu, pot páchne po octu. Druhý den mi pak bývá neustále zima, ať jsem kdekoli. Nic mě u toho nebolí, teplotu nemám. Přes den se potím zcela přirozeně a normálně. Tohle se mi nestává jen v okamžiku, když jdu s kamarády "na pivo". Nicméně tam pochopitelně nemůžu trávit veškeré večery jen kvůli tomu, abych spala " v suchu" :)Léky neberu, jen antikoncepci, jím zdravě, nicméně kouřím. Mnohokrát děkuji za odpověď. Lenka

Odpověď odborníka:

Lenko. Noční pocení může mít řadu příčin. Může být příznakem některých onemocnění - hormonálních, endokrinologických (změny funkce štítné žlázy), hematologických či jiných vnitřních chorob, také infekcí aj. U žen může souviset s hladinou hormonů - objevuje se pak jen v některých fázích menstruačního cyklu (nepozorujete to?) nebo třeba v přechodu, ale to (soudě dle věku) pravděpodobně nebude Váš případ. Pocení ale nemusí být jen známkou nemoci. Může jít o důsledek nesprávného klimatu v místnosti, ve které spíte, může souviset s nevhodným nočním oděvem, ložním prádlem, přikrývkou (příliš teplá, neprodyšná). Konečně i Váš psychický stav může hrát určitou roli. Zimnice může být také projevem choroby, ovšem může být jen důsledkem toho, že se zpotíte a pak je Vám v mokrém pyžamu zima. Pokud tak již nečiníte, zkuste snížit teplotu v ložnici, před spaním dobře vyvětrat a i během noci nechat alespoň mírně pootevřené okno, oblékejte si na noc lehčí pyžamo z kvalitní bavlny, zvažte výměnu přikrývky a povlečení. Také je vhodné několik hodin před spaním nejíst a večer již nepřijímat větší množství tekutin a nápoje obsahující kofein. Pokud tato opatření nepomohou, obraťte se na svého praktického lékaře. Ten má možnost Vás blíže vyšetřit a doplnit různé testy k objasnění příčiny pocení. Věřím, že příčina Vašich potíží bude banální a snadno řešitelná.

MUDr. Renata Lažanská
MUDr. Renata Lažanská

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: IKEM, Klinika nefrologie

 
Líbí se vám odpověď?
+33 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Noční poceni, návaly horka, únava, motání hlavy, častá celková slobost | Od: Zdeněk | 2.6.2015 11:02
Hezký den,
cca před třemi roky jsem "zkolaboval" na fotbale a do dnešního dne mám nepříjemné stavy.
Motání hlavy, častá slabost v končetinách, noční pocení, celková únava a častá zimnice bez teploty.
V průběhu roku 2012 jsem prošel řadu vyšetření (RTG plic, interní vyšetření, CT mozku, magnetická rezonance míchy, atd.) a výsledkem bylo, že problémy jsou pravděpodobně způsobeny od krční páteře.
Pomocí chiropraktika se mi podařilo stavy snížit ale bohužel ne eliminovat. Bohužel za posledních 14 dní se mi stavy kompletně vrátily a cítím se bezradný.
Osobně si myslím, že je vše od psychiky, jelikož se nedaří problém dlouho řešit a člověku je někdy na umření a chytá takové panické stavy.
Myslíte si, že všechny tyto problémy by mohly být způsobeny od psychiky?
Děkuji a přeji krásný den.
S pozdravem
Zdeněk
reagovat
re:Noční poceni, návaly horka, únava, motání hlavy, častá celková slobost | Od: uLékaře.cz | 2.6.2015 11:44
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: