Zvláštní a nepříjemný zápach moči po dobu užívání atb.

Tak před týdnem a půl jsem začal brát antibiotika na angínu. Beru je ráno odpoledne a večer (po 8 hodinách). Jsou to antibiotika Zentiva V-Penicilin 750mg a zbývá mi dobrat ještě deset pilulek. Včera jsem začal pociťovat nepříjemný zápach mé moči. Moč je tmavší, ale to bude tím, že méně piju. Zápach nedokážu k ničemu přirovnat. Možná až nápadně připomíná zápach samotného atb. Je to normální a neškodné, nebo se může jednat o urologický problém? Nebo aspoň, jak zabránit tomuto nepříjemného zápachu? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Antibiotika mohou měnit kvalitu moče. Snažte se vypít 2 litry tekutin denně

MUDr. Jan Vašinka
MUDr. Jan Vašinka

Specializace: Urologie

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Prolaktin jako ochránce i zabiják
Články: Prolaktin jako ochránce i zabiják
Prolaktin je hormon, který...
Kašel kvůli pálení žáhy? Ano, je to možné!
Články: Kašel kvůli pálení žáhy? Ano, je to možné!
Refluxní choroba jícnu se...
Artroskopie
Články: Artroskopie
Artroskopie je endoskopické...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: