Zvýšená sedimentace

Dobrý den, kvůli někaletým bolestem břicha (hlavně před defekací, plynatost, při pohybu, ale i gynekologickým obtížím - velké křeče při menstruaci, velmi silné krvácení) budu podstupovat gyn. laparoskopii. Při předoperačním vyšetření mi byla zjištěna zvýšená sedimentace -60. Koloskopii jsem absolvovala v minulosti, ale vyšetření mě hrozně bolelo, takže celé střevo vyšetřeno nebylo. Dodnes nevím, kde je ve mně problém, zda v trávící soustavě nebo u ženských orgánů. Není u mě laparoskopie zbytečná? A je jina alternativa ke koloskopii? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

1)Příčinou vašich obtíží mohou být ovariální cysty či endometriosa. Co se týče střeva, mohlo by jít o divertikly (ale ve vašem věku vzácné) či zánětlivé onemocnění střev (ulcerosní kolitida, Crohnova choroba). 2)Endometriosa se bez laparoskopie nedá prokázat. 3) Pokud je toto vyšetření nutné, je možné provést rentgen s kontrastem, ale je to poměrně zatěžující vyšetření (radiačně).

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Pomoc | Od: Alena | 2.6.2011 20:12
Dobrý den, mám podobný problém jako Vy. Byla bych ráda kdyby ste mne kontakotovala na mém emailu Misarova.Alena@seznam.cz a podělila se o zkušenosti. Moc děkuji.
S pozdravem Misařová
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak usnadnit hojení po trhání zubu
Články: Jak usnadnit hojení po trhání zubu
Zubařské křeslo není zrovna...
Vylučovací urografie
Články: Vylučovací urografie
Vylučovací urografie (IVU...
Zmrazte si plodnost. Kryokonzervace vajíček je snadná
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: