Zavřít
uLékaře
Stáhněte si mobilní aplikaci uLékaře.cz
Lékařská poradna a objednání
Nainstalovat
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Mgr. Tereza Rogalewiczová

Mgr. Tereza Rogalewiczová

Specializace: Fyzioterapie Nutriční poradenství

 

Životní motto:

Pokud má problém řešení, není třeba si dělat starosti. Pokud řešení nemá, starosti nepomohou.

 

Pracovní zkušenosti

2017 - dosud: RHL s.r.o., fyzioterapeut, výživový poradce

2015 – dosud: STOB CZ s.r.o., tvorba vzdělávacích projektů pro veřejnost, od r. 2017 v týmu individuálních výživových poradců

2012 – dosud: Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře, fyzioterapeut, výživový poradce

2011 – 2012: Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství, FN Motol, fyzioterapeut

2010 – 2011: Zdravotnické zařízení GERI, fyzioterapeut

2009 – 2010: Centrum Prof. ČECHA s. r. o., fyzioterapeut

 

Vzdělání

2013: rekvalifikační vzdělávací program s osvědčením „Výživový poradce a sportovní dietolog“, MAHRA, spol. s.r.o.

2011: dokončené magisterské studium, 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Fyzioterapie

2009: dokončené bakalářské studium, 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Fyzioterapie

 

Členství ve společnostech

Aliance výživových poradců

Člen individuálních výživových poradců společnosti STOB s.r.o.

 

Proč jsem se stala fyzioterapeutem?

Vždy mě nějak více zajímalo, jak funguje lidské nebo zvířecí tělo, než kdo napsal jaké literární dílo nebo jak se v matematice derivuje. Už na nižším gymnáziu jsem si pohrávala s myšlenkou, že se zkusím po maturitě dostat na medicínu nebo na veterinární lékařství. Možná proto, že jsem vždy ráda poslouchala vyprávění svého dědy-lékaře o svých pracovních zážitcích, jsem se nakonec rozhodla pro práci s lidmi. Když jsem se pak setkala z pozice pacienta s fyzioterapií, napadlo mě, že by to mohla být zajímavá alternativa. O práci fyzioterapeuta jsem do té doby téměř nic nevěděla. Přišlo mi, že bych mohla zkombinovat kladný vztah k pohybu se studiem na lékařské fakultě. A tak jsem nakonec na tomto oboru skončila vlastně díky zvědavosti, co že to ta fyzioterapie vlastně je.

 

Proč jsem se stala výživovým poradcem?

V období dospívání jsem se začala více zajímat o to, co jíme a co se s potravou v našem těle posléze děje. Nic nezvyklého pro tento věk. Pamatuji si, jak jsem už tehdy prožívala stavy zmatenosti. Ty pramenily z pestré škály často protichůdných tvrzení a nepřeberného množství informací na toto téma. Na vysoké škole jsem měla možnost do této problematiky více vhlédnout. Fyziologie lidského těla poskytovala řadu odpovědí na nezodpovězené otázky. Mé zdravotnické zaměření je však primárně jiné a tak jsem po ukončení školy hledala možnosti, jak bych se mohla v oblasti lidské výživy dále vzdělávat. Jednu z alternativ představoval rekvalifikační kurz na výživového poradce. Tím jsem se posléze stala a doplnila své služby fyzioterapeuta o nutriční poradenství. Nejsem nutriční terapeut, nemohu jej nahradit a znepokojují mě případy, kdy se o to někteří výživový poradci vědomě či nevědomě snaží. Nemohu Vám poskytovat služby v oblasti léčebné výživy jako takové. Ráda Vám však poradím se základy redukční výživy, zdravého stravování a sportovní výživy. Můžu Vám pomoci se zorientovat v informacích z tzv. světa výživy a zdravého životního stylu. Tedy v oblasti, ve které koluje velké množství mýtů, lží, nepravd a polopravd. Některé jsou neškodné, některé mohou mít více či méně negativní následky. Všechny jsou však zbytečné a jsem ráda za každý klam, který se mi podaří vyvrátit a usnadnit tak někomu cestu v péči o sebe a o své zdraví.  

 

Kdy mám největší radost ze své práce?

Za studií jsem se naivně domnívala, že pracovní uspokojení budu nalézat v objektivním zlepšování fyzických obtíží, pro které pacient přišel. Má představa, že dotyčný přijde, já zasáhnu a on zlepšen odejde, prošla nevyhnutelným otřesem a mnohonásobným přehodnocením. Proto k mé radosti nyní postačí „jen“ to, že mohu někomu aspoň krátkodobě ulevit od potíží. Nebo pomoci udělat i malý krok ve snaze o pozitivní změnu. Jsem ráda, když mohu lidi „pošťouchnout“ pro ně správným směrem, pomoci nalézt motivaci, edukovat je či vyvracet mýty spojené s náplní svého oboru. Efekty fyzioterapie jsou ve valné většině případů objektivně neměřitelné. Proto nalézám nyní naplnění více ve snaze o zlepšení, než výhradně ve zlepšení jako takovém.

 

Máte dotaz? Využijte naši PORADNU.