#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Jak poznat rakovinu plic?

Kašel, dušnost

Onkologie Jana 31.5.2020

Kašlu delší dobu. Vykašlávám hlen. Při chůzi se zadýchávám. Oba rodiče zemřeli na rakovinu plic. 20 let nekouřím. Před tím20 cig. denně. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Jano, pokud kašlete a zadýcháváte se při chůzi, je indikována návštěva plicního lékaře. Vaše potíže nemudí... Celá odpověď

Alergie pyl, trávy, rakovina plic

Onkologie Jindřich 31.5.2020

Zdravím,chtěl bych napsat svůj příběh.Před léty mi byla diagnostikována alergie na pyl plevelných trav.Každý rok jsem si chodil pro léky na alergii až jednou mi po rentgenu plic lékař oznámil že mám rakovinu plic,ale že je to zapouzdřené tak do toho nebudeme zasahovat.Každé tři měsíce jsem chodil na... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Jindřichu, Váš příběh neodpovídá běžné klinické praxi. Pozitivní je to, že do této chvíle chodíte 6... Celá odpověď

Progredující karcinom prsu, st IV

Onkologie Monika 27.5.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat proč mě byla ukončena léčba. Můžete mi něco doporučit nebo poradit co mám dál zkusit? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

paní Moniko, Vaše onemocnění je karcinom prsu. Já se specializuji na karcinom plic. Pokud byste chtěla... Celá odpověď

Bolest na hrudníku bederní páteře, CHOPN, rakovina plic

Onkologie Milan 27.5.2020

Dobrý den, mám dlouhodobé bolesti zad v křížové oblasti, marodím s plícemi mám CHronickou obstruční plicní nemoc, v loni v listopadu jsem měl CT a pouze se našla tato nemoc, je mi 68 roků. Je možné ,že bych dostal rakoviny na plicích ,když mám plicní nemoc ? děkuji za odpověď Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Pane Milane, CHOPN a karcinom plic se mohu vyskytnout dohromady. Pokud by tomu tak v listopadu 2019 bylo,... Celá odpověď

Vykašlávání hlenu skrví

Onkologie David 26.5.2020

Dobrý den občas mám v hlenu krev 2x 3x si odplivnu s krví a pak nic někdy to třeba 2 dny týden nemám a pak znova měl jsem to už dřív ale zmizelo to a teď po dlouho době znova setkal jste se s tím už? Bojím se aby to nebyla rakovina jsem z toho ve stresu nekašlu nic nemám úbytek na váze atd.. Nic jen... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Davide, ve Vašem věku je na prvním místě důležité, aby byla vyloučena příčina krvácení v dutině ústní... Celá odpověď

Bulka na krku

Onkologie Michaela 26.5.2020

Dobrý den, chci se zeptat, zda může být příznak vážnější nemoci i zvětšená uzlina,bulka bolestivá na krku. Posledních pár dní, jsem si nahmatala bolestivou bulku, pod bradou, na levé straně, ale výš než jsou obvyklé zduřelé uzliny. Nevíte, zda by to nemohlo být něco vážnějšího?Není to v místech kde jsou... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Zdravím Vás. Na fotografii bulku nevidím V místě, na které ukazujete, bývají často zvětšené uzliny při... Celá odpověď

Bolest na hrudníku, kašel

Onkologie Petra 26.5.2020

Dobrý den paní doktorko,lecim se s Ulcerozni kolitidou,Revmatoidni artritidou,refluxem,hypothyreozou a na psychiatrii,ale posledni dobou zacinam mít strach jestli se nemůže jednat o rakovinu plic. V roce 2013 a 2017 jsem měla zapal plic. V létě 2015 jsem měla šílené bolesti v zádech, spatne se mi dychalo,nemohla... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Vážená paní, je velmi správně, že pokud přetrvává dráždivý kašel, jste objednána k praktické lékařce.... Celá odpověď

Screeningová vyšetření

Onkologie Marta 26.5.2020

Netrápí mne nic, ale chci se zeptat proc nejdou pteventivni prohlídky, jsko u gynekologie, nebo kolonoskopii a jinych orgánů rovna, tak u slinivkx. Děkuji Zrovna. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Screeningová mamografie, kolonoskopie, vyšetření děložního čípku se provádějí proto, že jsou jasná data... Celá odpověď

Tmavé sliny, krev ve slinách

Onkologie Věra 26.5.2020

Dobrý den, delší dobu mívám ráno husté tmavé sliny. Dnes jsem měla ráno ve slinách krev. Před den je vše v pořádku. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Paní Věro, pokud se opravdu jedná o sliny, nejprve vyhledejte zubního lékaře, aby vyloučil příčinu v... Celá odpověď

Bolest na hrudi

Onkologie Matěj 23.5.2020

Dobrý den, již delším dobu pociťuji bolest na pravé straně hrudníku. Před dvěma lety jsem byl po dobu tří let aktivní kuřák a první bolesti se projevily přibližně před rokem a půl, nyní již nekouřím. Nekašlu, nemám problém s dušností či dýcháním, ale poměrně často se projevuje bolest na pravé straně... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Matěji, bolest na pravé straně hrudníku může mít mnoho příčin. Ve Vašem věku bych na nejprve uvažovala... Celá odpověď

Dráždivý kašel, bolest na hrudi, dušnost

Onkologie Dagmar 23.5.2020

Dobrý den, je mi 46 let, dnes jsem byla vyšetřena pro suchý dráždivý kašel, trvající 2 měsíce, někdy s pocitem dušnosti a tíhou na hrudi, která přichází občas po námaze, někdy při návalu horka v klidu, kdy jsem se i orosila nad čelem :( První měsíc byl kašel akutní, nyní mírnější, stále přetrvává při... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dagmar, suchý dráždivý kašel, který se objevuje v době, kdy je pylová sezóna, opravdu vede lékaře k... Celá odpověď

Bolest na hrudníku, dušnost

Onkologie Gabriela 19.5.2020

Dobrý den, potřebovala bych poradit, minimálně 2 až 3 týdny mě bolí na hrudníku, pálí mě za hrudní kostí a cítím bolest v zádech jako po stranách a dost mě bolí i páteř. Hůře se mi dýchá a cítím se nemocně, jsem unavená. Z té bolesti a nepohodlí se mi dělá i psychicky špatně, začínají mi panické ataky.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Paní Gabrielo, Vaše praktická lékařka velmi správně vyloučila nejzávažnější onemocnění, která jsou s... Celá odpověď

Bolest na hrudníku, únava, zimnice

Onkologie Stanislav 19.5.2020

Dobrý den, již 2 měsíce mě trápí bolest na hrudníku na plicích,nelze určit kde.Někdy při nádechu někdy v klidu.Zaroven cítím zvláštní pocit na povrchu prsou,jako bych byl spáleny od sluníčka.Mam bolesti hlavy,časté zimnice a také jsem stále unavený.Nekdy mi bolest přechází jakoby na povrch krku.Obcas... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Zdravím Vás! Pokud bolest na hrudníku přetrvává, je zapotřebí vyloučit i taková plicní onemocnění, která... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#