#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Migréna není jen bolestí hlavy

Léčba migrény

Mozek a nervy Vendula 5.3.2020

Dobrý den, měla bych dotaz. Více než deset let trpím migrénou bez aury. Migrénu mám ale většinou spojenou s menstruací, takže vždy na začátku nebo na konci menstruace se migréna dostaví. Neurolog mi předepisuje Sumatriptan, který mi ve většině případů pomáhá. Vzhledem k tomu, že mi migréna ale trvá... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Vendulo, přestože vazba migrény na období menstruace je velmi častá, snaha nějak specificky... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Jaroslav 29.2.2020

Dobrý den, pane doktore.V poslední době mě podivným způsobem bolí hlava. Jakoby mě bolely vlasy nebo kůže na hlavě, a to nad pravým uchem. Někdy si myslím, že zdroj bolesti je v uchu. Je to bodavá dosti silná bolest, není tedy stálá a často stačí jenom dotek ruky v tom místě k jejímu probuzení. Prosím... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Jaroslave, rád bych Vám poradil, ale přesně jak říkáte, zdrojů bolesti v oblasti okolo... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Veronika 29.2.2020

Dobrý den, migrenami trpím přibližně od 15 let (nyní je mi 36). Dříve s aurou, nyní bez,ale motá se mi hlava.Léčím se na neurologii, brala jsem Sumatriptan-ten mi přestal zabírat, každý den piji hořčík,prošla jsem kůrou, kdy jsem brala dlouhodobě Topimark (bez úspěchu). Běžné prášky na bolest mi nezabírají... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Veroniko, v léčbě migrény je možné souběžně využívat možností akutní léčby (analgetika... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Jitka 27.2.2020

Dobrý den,chci se zeptat zda jde v mem případěomigrénu?Občas mě hlava bolí,ale tentokrát mě bolela neskutečne a to jen i na dotek,zvracela jsem a při otočení do stran hlavou neskutečná závrať,trvalo to dva dny ateď třetí den jsem stále slabá a celkově také,přikládala jsem to užívání léku Eliguis 5mg,užívám... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Jitko, pokud netrpíváte dlouhodobě na migrénu, pak je tato jako příčina Vámi uváděné... Celá odpověď

Bolest v hrdle

Ludvík 27.2.2020

Dobrý den, opakovaně se mně vrací /říkám tomu viróza/, začne mně bolet levá mandle, pak to pokračuje pálením nosohltanu a přechází to na průdušky /zahlenění/, hlava bolí, je mně blbě. Předpokládám, že se jedná o porušení imunity a vždy v podzimních měsících beru léky na posílení imunity, které tyto... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Ludvíku, Vámi popisované obtíže zcela nezapadají do klinického obrazu migrény. Nejlépe... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy Marie 27.2.2020

bolesti hlavy začali až 40+.. předtím žádná bolest hlavy, souvisí migréna s věkem? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Marie, pokud mluvíme o migréně, nejčastěji dochází k rozvoji záchvatů mezi 10-30 rokem.... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Sabina 27.2.2020

Dobry den, uz cca mesic mam zvlastni bolesti hlavy. Zacalo to silnou bolesti nad levym okem, respektive nad obocim a to hlavne kdyz jsem se predklonila. Pote se mi to rozjelo do cela a pak i do cele hlavy, k tomu mi bylo mdlo, prirovnala bych to jako k lehke "opici", malatnost, motani hlavy. Jeden den... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, slečno Sabino, rád bych Vám dal přesnou odpověď, ale ke správné diagnostice by bylo potřeba... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Soňa 27.2.2020

Dobrý den, migrény mám od 8mi let. Je mi 35, poslední dobou opět narůstají.. Hlavne před menstruaci. Běžne léky už nepomáhají. Beru triptany a relpax, trošku to pomáhá. Ale už nevím co dělat. Minimálně mam1-2 záchvaty do mesice.. Jak mám dál postupovat. Lze to nějak zmírnit? Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Soňo, vazba na menstruaci a postupný nárůst počtů dnů v měsíci s bolestí hlavy jsou,... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Marie 24.2.2020

Vážný pane doktore, Jsem studentka střední školy, je mi 19 let a letos budu maturovat. Již necelé čtyři roky trpím opakovanými migrénami, které přerostly už třikrát v záchvaty. Nemohu v tu chvíli nic dělat, pouze ležím, nemohu mluvit a brní mě ruce a nohy. Před necelými třemi lety jsem podstoupila... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, slečno Marie, migréna patří mezi tzv. primární bolesti hlavy, kdy bolest hlavy je onemocněním... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Jana 24.2.2020

Dobrý den, mám již delší dobu problémy s bolestí hlavy, která je myslím způsobena krční páteří. bolest vyvolává manuální práce, práce kde se musí něco zvedat pohybovat se nahoru a dolů, delší výlet na kole (50 km a více) někdy i po běhání (10 km). bolest hlavy se vystupňuje až ve zvracení. nejlépe mi... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Jano, bolesti hlavy, které začínají v oblasti krční páteře, mohou a nemusí být součástí... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Jan 23.2.2020

Dobrý den, předesílám, že naštěstí už nepotřebuji pomoc, ale možná že moje informace pomůže lidem, kteří tou strašnou migrénou stále ještě trpí. Měl jsem ji taky, asi tak 1x/2 měsíce, byla to katastrofa a vypozoroval jsem, že spouštěčem byly nejvíc změny počasí, zejména příchod studené fronty. Migréna... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Jane, Váš případ je opravdu ojedinělý. Máte pravdu, že je těžké spekulovat, proč došlo... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Marie 22.2.2020

Dobrý den, užívala jsem 2,5 roku hormonální antikoncepci Softine. Vždy během týdenní pauzy pro vysazení pilulek jsem trpěla silnými migrénami, které jsem řešila analgetiky. Během února jsem se rozhodla antikoncepci úplně vysadit a po dobrání platíčka už jsem s dalším nezačala. Je to již druhý týden bez... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Marie, je pravděpodobné, že k nynějšímu zhoršení došlo v souvislosti s vysazením hormonální... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Drahuše 22.2.2020

Trpím už 25 let na bolest hlavy doktoři řekli na neurologii že to jsou migrény léky už nepomahaji když to přijde dva dny zvracim a musím spát mám to i z krční páteře chtěla bych se stojí dostat děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Drahuše, objednejte se nejlépe do některého z center pro diagnostiku a léčbu bolestí... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Petr 22.2.2020

Asi před třemi dny se mně objevila na malém místě vlevo na hlavě bolest. Bolest je trvalá, ale při pohybu hlavy bolestivě brní nejen to malé místo, ale asi ve velikosti dlaně prudká ostrá bolest. Bolest se objevuje i v noci při pohybu hlavy. Nehýbu-li se a jsem v klidu, jen pociťuji to malé místo bez... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Petře, v případě nově vzniklých bolestí hlavy je třeba být ostražitý. Vzhledem k dalším... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Lucie 22.2.2020

Dobry den, chtela bych vas poprosit o radu, mam dlouhodobe problemy s bolesti hlavy. Prichazi necekane a v ruznou dobu, at uz jsem v klidu nebo neco delam. Je to bolest pichava jen na pravem spanku. Bolest se pak vzdy stupnuje vic a vic a kolikrat se drzi az 3 dny. Jinak mam bolesti hlavy snad kazdy... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Lucie, již Vás vyšetřil neurolog a brzy budete mít v rukou výsledky magnetické rezonance.... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Dagmar 22.2.2020

Dobrý den, posledních cca pět let mě trápí bolesti hlavy zhruba jednou až dvakrát měsíčně, vždy v závislosti na menstruačním cyklu (někdy v ovulaci, někdy při PMS nebo první dny menstruace, takže se nedá úplně přesně odpozorovat kdy to přijde). Nemám před bolestmi hlavy auru, jediné co mě upozorní na... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Dagmar, podle všeho trpíte migrénou bez aury a najít vhodnou léčbu Vám pomůže neurolog. Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Miroslava 22.2.2020

Dobrý den p.doktore mám dotaz ohledně bolesti v přední části hlavy. Kde mám pocit svirani které přechází v bolest místo si masiruji a potom bolest trochu odezní. A mění se i vyditelnost zraku. Je to velice nepříjemné. Mohl byste mi dát radu jak tento problém popř.vylecit. Děkuji za odpověď Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Miroslavo, měla byste Vaše potíže detailně konzultovat s neurologem. Zdravotní sestra... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Hana 22.2.2020

Dobrý den,mám bolesti hlavy třeba i 5 dní v kuse ,léčím se zády,jak krční tak bederní,bolí mě hlava od zadu dopředu na spánky a někdy mě zas bolí spánky a přes celý obličej. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Hano, zdá se, že Vám bolest hlavy znepříjemňuje život. Je na čase probrat tyto problémy... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Sylva 22.2.2020

Dobrý den, když pročítám diskuse a odpovědi lékařů na téma migréna, každý píše,že migréna ho trápí od mládí. Já mám ale opačný problém,u mě začala asi před 10ti lety tzn.asi v 50ti a z 99% se s ní probudím. Jsem rozespalá,ale bolest je tak nesnesitelná,že musím vstát neboť polohou vleže se zhoršuje,pak... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Sylvo, možná by pro Vás mohlo být užitečné vedení diáře bolesti hlavy, abyste mohla... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Michaela 22.2.2020

Dobrý den, je mi 41let, mám dvě děti, migrénou trpím již léta, ale neni to tak strašné, že bych měla bolest hlavy ob-den..., přesto mě dokáže někdy velmi potrápit - někdy až do zvracení. Pozoruji u sebe, že velký vliv má stres, také období před mestruací, a někdy také jídlo - zda-li je to možné...? Snažím... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Michaelo, dotkla jste hned několika důležitých problémů, které s sebou migréna přináší.... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy Markéta 21.2.2020

Dobrý den, trpívám bolestmi hlavy již několik let, pamatuji si je už od dětství. Ty nejhorší záchvaty mě vyřadí z provozu, kdy nezvládnu vůbec nic, provázené jsou někdy i zvracením. Pokud se záchvat rozjede, nezvládnu se ani napít. Často při nich mívám poruchy zraku, ke kterým se přidává bolest hlavy.... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den, paní Markéto, to, co popisujete, jsou nejspíše záchvaty migrény. Migréna je velká bolest hlavy,... Celá odpověď

Cluster headache

Mozek a nervy Pavla 19.2.2020

Prosím manžel 57let již v minulosti trpěl tzv.plast hedeik ....měl několik let pokoj a nyní opět .Začíná ve večerních hodinách ..trvá dvě až tři hodiny ..ale už asi 10dni...a nepřestává...co dělat jak předcházet? Děkuji. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Pavlo, pokud máte na mysli cluster headache, Váš manžel by se měl co nejdříve dostavit... Celá odpověď

Léčba migrény

Mozek a nervy Leona 19.2.2020

Vážený pane doktore, chtěla bych se zeptat jaké jsou možnosti léčby v případě, že běžně léky na bolest nezaberou. Často se mi stává, že lék na bolest neuleví, nástup bolesti je rychlý, přidává se zvracení. Mám doma dvě malé děti a bolesti mě častokrát zcela ochromí na několik hodin až dnů. Děkuji za... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Leono, ve Vašem případě by bylo vhodné podstoupit neurologické vyšetření. Pokud chcete,... Celá odpověď

Aura

Mozek a nervy Hana 19.2.2020

Dobrý den, migrénou trpím už celá desetiletí. Začala mi asi v 15 letech první aurou, kdy vidím např. jen polovinu psaného slova. To trvá cca 30 minut, poté to pokračuje necitlivostí horní končetiny, někdy i části obličeje a když je migréna opravdu silná, přijde i fáze, kdy nejsem schopna si vybavit slova,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Hano, podle všeho se zdá, že znáte správnou diagnózu. Pouze menšina pacientů s migrénou... Celá odpověď

Intolerance léků

Mozek a nervy E. 19.2.2020

Dobrý den, před pár lety mi lékař navrhl léčbu migrény v poslední fázi klinické studie, do které mě však nevzali kvůli autoprotilátkovému laboratornímu syndromu. Nyní se objevila nová léčba na trhu a jak je to s podobným omezením? Mám časté komplikované migrény a širokou intoleranci léků. V příloze... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane/paní E., neúčinnost, nesnášenlivost či alergie na některá léčiva představují skutečný... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#