#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Nebojte se řešit migrénu! - online poradna

Bolesti hlavy

Mozek a nervy Tereza 21.6.2020

Dobrý den, po prodělané chřipce (39,5 horečky a bolesti hlavy) pořád vstávám již několikátý den s obrovskou bolestí hlavy v levé části zátylku. Nemohu ani pohnout hlavou. Mám ráno nízký tlak 90/60. Po vypití kávy a nějaké další tekutiny bolest ustoupí ale další den znova. Mám podle Vás přisuzovat tlaku?... Zobrazit více

foto MUDr. Záhumenská.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Monika Záhumenská

Zdravím Vás,Terezo.Vaše příznaky mohou signalizovat závažnou komplikaci po prodělaném virovém infektu.Pokud... Celá odpověď

Bolesti hlavy

Mozek a nervy Hanka 21.6.2020

Hezký den, od dětství mě pravidelně sužují bolesti hlavy, ale není to migréna. Na neurologii jsem byla zhruba před sedmi lety. Poslali mě na EEG, kde byli ale jen schopni potvrdit, že mám bolesti a jejich tip byl zkusit ortopeda, jehož hlavní radou bylo spát na zádech a ne s vyvrácenou hlavou na břiše.... Zobrazit více

foto MUDr. Záhumenská.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Monika Záhumenská

Dobrý den, Hanko. Je dobře,pokud znáte provokační faktory svých bolestí.V takovém případě je nejjednodušší... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy Miroslava 18.6.2020

Dobrý den,několik let mám migrénu,podstoupila jsem CT třikrát plus magnetickou rezonanci vždy z neg.výsl.Poslední rok jsou moje stavy už naprosto příšerné.Necítím levou půlku obličeje,levou ruku,vše vidím rozmazaně,zvracím,nevzpomenu si ani na jméno.Můj záchvat byl tak 8 krát do roka jenže teď už mám... Zobrazit více

foto MUDr. Záhumenská.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Monika Záhumenská

Dobrý den, jedná se u vás o komplikovanou migrénu.Vzhledem k četnosti a intenzitě záchvatů s narůstající... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy Eva 17.6.2020

Dobrý den, mám už snad přes 20 let migrénu. Byla jsem u neurologa, předepsal mně prášky, které za čas nezabíraly. Chodila jsem na píchání jehliček. Pak jsem užívala pravidelně doplněk stravy s kopretinuou řimbabou. Posledních pět měsíců mám každý měsíc migrénu, bolest hlavy se zvracením trvá to 3 až... Zobrazit více

foto MUDr. Záhumenská.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Monika Záhumenská

Dobrý den,paní Evo.Léčba migrén je buď akutní,tzn. užívání analgetik/triptanů na akutní záchvat nebo... Celá odpověď

Migréna a antikoncepce

Mozek a nervy Iva 17.6.2020

Dobrý den, již více než 10 let užívám hormonální antikoncepci (momentálně yosefinne ) . Od puberty trpím na migrény s oční aurou - v pubertě časté , pak cca 3-4 do roky, nyní co užívám yosefinne tak jednou do měsíce. Antikoncepci chci v září úplně vysadit, ale bojím se, jestli si do té doby nemohu ublížit... Zobrazit více

foto MUDr. Záhumenská.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Monika Záhumenská

Dobrý den, Ivo. Hormonální antikoncepce u migrén s aurou se nedoporučuje, je to rizikový faktor , zejména... Celá odpověď

Hrozná bolest hlavy a zvonění v uších

Mozek a nervy Jana 12.6.2020

Dobrý den už dva dny mám hrozně bolesti hlavy a zvonění v uších? A jsem nevyspala děkuji. Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den, paní Jano, děkujeme za Váš dotaz. Bolesti hlavy a zvonění v uších mohou být příznak různých... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy olga 12.6.2020

dobry den.. pres 20.let resim.migrenu lekarka urcila vice druhu migren.. uz my pripada ,ze si nevi rady chce to resit psycholog.psych.leky .mivam ji pravidelne v urcite presne datumy porad stejne uz 20.let..to znamena zacatek mes.polovina a ke konci..a porad stejne priznaky..pomuze almiral,dolmina=sumatritan... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den paní Olgo, děkuji Vám za Váš dotaz. Léčba migrény je někdy složitá. Každopádně to není nemožné.... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy Ivana 12.6.2020

Dobrý deň, rada by som sa s Vami poradila ohľadom môjho problému. Hlava ma bolieva už dlhé roky, prakticky od základnej školy, no z 4 hodinových celkom miernych bolestí spánku a nosa sa to postupom času rok po roku zhoršovalo, až sa to dostalo do momentálneho stavu, kedy mávam záchvaty bolesti 2-4 krát... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den paní Ivano, děkujeme za Váš dotaz. Podle popisu se mi zdá skoro jisté, že máte migrénu, která... Celá odpověď

Léčba migrény v těhotenství

Mozek a nervy Denisa 12.6.2020

Vážená paní doktorko, zhruba 13 let trpím na migrény a chci se zeptat jak migrénu řešit v těhotenství, jsem nyní na konci 2.měsíce. Mohu nějak migrénám v těhotenství předcházet např. užívám hořčíku? Nebo zda je bezpečné v případě migrény užít Sumatriptan Actavis 50mg, leckdy mi stačí i pouze půlka tablety... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den paní Deniso, děkuji za Váš dotaz. Aby bylo možné se k tomu vyjádřit, bylo by dobré vědět, jak... Celá odpověď

Migréna

Mozek a nervy Eva 12.6.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost užívání triptanů. Před hodně lety jsem užívala při migréně asi půl roku Relpax + Ibalgin – účinek byl pouze v této kombinaci. Poté mi dali na zkoušku Zomig nosní sprej, po kterém se mi migréna výrazně zhoršila (několik minut jsem nebyla schopná se bolestí... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den paní Evo, děkujeme za Váš dotaz. Mezi jednotlivými triptany a jejich formami existují rozdíly.... Celá odpověď

Nežádoucí účinky léčby rakoviny plic

Mozek a nervy Renáta 10.6.2020

manželka je 14 dní po chemoterapii a radioozařování (souběžně) a má většinou nízký tlak. těsně po chemoterapii a ozařování se projevuje špatná chůze (neposlouchaj nohy) a silná migréna asi 2 dny. Léky nebere,pouze při migréně zkouší BRUFEN 400 a nebo SARIDON. na onkologii jí řekli , že to motání (nohou)... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Po chemoterapii se mohou vyskytnout různé potíže od bolestí hlavy,... Celá odpověď

Bolest hlavy

Mozek a nervy Irena 10.6.2020

Dobrý den, od mládí trpím na občasné migrény, jsou vždy provázeny oční aurou. Vždy mě zasáhnou přes den, čili si stihnu vzít prášek a je mi fajn, hlava nerozbolí. Zajímá mě, jsou-li migrény se zrakovými vjemy horší než ty ostatní. V prvním trimestru to bylo na denním pořadku, po porodu dlouho klid...Nyní... Zobrazit více

foto MUDr. Záhumenská.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Monika Záhumenská

Dobrý den, migrény bývají velmi často vázané na hormonální cyklus.Zavedení hormonálního tělíska, kde... Celá odpověď

Bolest hlavy, slabost, dušnost a palpitace

Mozek a nervy Patricie 8.6.2020

Dobrý den Je my 22 let Léčím se už delší dobu docházím k psychiatrovy Beru silné léky bez kterých už neumím fungovat názvy léků Neurol, Rivotril, Antidepresiva Cypralex Léčím se z Tetanii a také Sociální Syndrom mám deprese.. Ale Můj Dotaz je Poslední dobou se necítím dobře cítím jako bych nemohla dýchat... Zobrazit více

sona.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer

Dobrý den paní Patricie, děkujeme, že jste se na nás obrátila. Je mi líto, že se cítíte tak špatně. Ráda... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#