#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Poruchy srdečního rytmu - online poradna

Tachykardie

Srdce a cévy Tomáš 12.10.2019

Dobrý večer chcem sa spýtať na môj stav už 3 tyzdne sa budím. V noci na silné búšenie srdca potenie po tom ako. Mi to. Prejde ma celého roztasie, tak isto cez deň sa mi ťažko dýcha príde to naraz že nemôžem dychat príde mi slabo na odpadnutie a v tom mi vyletí tep srdca aj na 180 EKG mam za sebou nič... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, děkuji za dotaz. Podle potíží, které popisujete se nejspíše bude jednat o formu supraventrikulární... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Petr 9.10.2019

Pravidelné jsem běhával,v poslední době kvůli potížím s koleny běhám málo.Behem dne problém nemám,ale večer,když si lehnu a čtu,nebo se dívám na televizi tak zhruba po2h se objeví arytmie,cítím,ze srdce tluče nepravidelně,trvá to i 2h,než se mi podaří usnout.Tlak mívám kolísavý,v době arytmií,mívám kolem125/68/46,měřím... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Petře, děkuji za dotaz. Vhodné by bylo zopakovat EKG Holter, který by ideálně... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Martina 8.10.2019

Dobrý den, jsem žena 35 let se dvěma malými dětmi (5 let a 2,5 roku). Asi kolem roku staršího syna jsem zjistila, že trpím hypertenzí (nejspíše vlivem stresu a zápřahu na rodičovské dovolené). Po porodu druhého syna se tlak upravil jen při větším stresu občas trochu lítá - ale obvykle přes 140 na 90... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Martino, děkuji za dotaz. Kolísání tepu může být spojeno se stresem a fyzickou... Celá odpověď

Arytmie

Srdce a cévy Jitka 8.10.2019

Dobrý den, mám srdeční arytmii, která se projevuje velmi zvýšeným tepem, a to průměrně tak dvakráte do roka, kdy jsem byla nucena vyhledat lékařskou pomoc, aby tato byla zpomalena. Užívám na tuto léky již 18 let, a to několik posledních let Isoptin 240 mg, popř. při zvýšeném tepu ještě Isoptin 40 mg.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Jitko, děkuji za dotaz. Záleží na tom, jak velké máte potíže. Pokud se arytmie... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Jan 8.10.2019

Zdravím, většinou ráno mi buší srdce - zrychlený tep. Tlak 123 / 74. Vyšetření před rokem dobré. Někdy návaly - zpocení. Před půl rokem jsem byl v termálních lázních a od této doby mám návaly, ale časem ustupují. Doktorka mi poradila vzít si ráno 1/2 Vasokardinu. Věk 78 váha 80, výška 170. Díky. Doplňující... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Jane, návaly pocení mohou souviset s potížemi se štítnou žlázou - vhodná by byla... Celá odpověď

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, děkuji za doplnění. Pokud byl EKG Holter bez záchytu závažné arytmie a obtíže máte sporadicky,... Celá odpověď

Vertigo

Srdce a cévy Miroslav 8.10.2019

Hezký den přeji , předem se omlouvám za můj koplikovaný dotaz a případné překlepy, asi dva měsíce zpátky jsem se zamotal a měl dvojí vidění , byl jsem hospitalizován a vyšetřen v nemocnici v Jilemnici , mozková příhoda se nepotvrdila dvojí vidění již nemám mám imlantáty a levé oko mám jakoby ujetou... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Miroslave, dotaz, který pokládáte by měl být spíše směřován očnímu lékaři. Pokud... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Taťána 7.10.2019

Dobrý večer Je mi 56 let Už delší dobu mě občasně trápí zrychlené bušení srdce kdy mě to nutí ke kašli. V létě se mi stalo,že jsem se z ničeho nic začala cítit slabě jako bych měla omdlít,pak jsem pocítila divný třes a srdce mi bušilo . Také mě v poslední době celkem často pobolívá hlava v levé části... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý večer, paní Taťáno, určitě navštivte lékaře a stačí, když mu řeknete to, co píšete. Bušení... Celá odpověď

Fibrilace síní

Srdce a cévy Pavla 7.10.2019

Dobrý den. Mám fibrilaci síní a užívám Warfarin. Samozřejmě bych raději užívala jiný lék, který je k organismu šetrnější, ale bylo mi řečeno, že bych musela měsíčně doplácet asi 2000 Kč. Byla bych ochotná ušetřit jinde a lék si doplatit, ale stále mi předepisují Warfarin. Jakým způsobem bych mohla léky... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Pavlo, kromě warfarinu máme k dispozici i léky ze skupiny tzv. NOAC (nových antikoagulancií).... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Zuzana 7.10.2019

Přeji hezký den. Dnes jsem několik minut cítila bušení srdce, ale ne zrychlené, jen silné, změřila jsem si tlak, tlak byl normální, ale pulzů pouze 42, po několika minutách vše normální. Léčím se Euthyroxem 50 - hypothyreoza. Bolesti jsem žádné neměla. Mám tuto příhodu nějak řešit? Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Zuzano, doporučila bych kontrolu funkce štítné žlázy (z lab. TSH a fT4), event.... Celá odpověď

Varixy

Srdce a cévy Veronika 7.10.2019

Dobrý den, delší dobu mi buší zrychleně srdce,kdy tlak nemám nijak vysoký,max.120/75,ale puls mám kolem 85ti. Cítím pulsovat srdce,krev po celém těle,mám závratě nebo se mi zamotá hlava. Měla jsem před pár měsici problém i s náhle vyšším tlakem ale puls byl do 65 a měla jsem přitom bolest na hrudi. Nyní... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Veroniko, určitě se můžete objednat i bez doporučení. Obtíže mohou souviset s... Celá odpověď

Varixy

Srdce a cévy Martina 7.10.2019

Dobry ja mam stale problemy v noci ked si lahnem dolne koncatiny nam strasne horuce no nemozem ani spavat niekedy sa prebudim zo spanku a musim pochodit ale ta bolest neustupuje musim sa proste strasne unavinit aby som zaspala DAKUJEM VOPRED ZA ODPOVED Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Martino, bolest může souviset s křečovými žílami. Ty nemusí být ani viditelné.... Celá odpověď

Šelest

Srdce a cévy ALENA 7.10.2019

Co je to srdeční šest a jak může ovlivňovat život a zdraví? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Aleno, srdeční šelest je zvuk, který provází postižení chlopní. Vzniká turbulencí... Celá odpověď

Bolest na hrudi

Srdce a cévy Michaela 7.10.2019

Dobrý den, mého 16letého syna už druhý den bolí pod hrudníkem, silná bolest. Nemůže se nadechnout bez bolesti, v noci se nemůže otočit. Studuje instalatéra a na praxi nosí těžké věci. Také má špatné stravovací návyky. Na snídani nic, první jídlo někdy až oběd. Při pohybu také bolest, nejsou to křeče.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, podle toho, jak popisujete potíže bych řekla, že se jedná o blokádu interkostálního... Celá odpověď

Fibrilace síní

Srdce a cévy Petr 6.10.2019

Dobrý den, nedávno jsem si z preventivních důvodů pořídil tlakoměr s ekg. Mám dotaz jestli vysoká t vlna (viz příloha) může zvýšit riziko fibrilace síní u vysoké TF nebo na velikosti nezáleží. Občas sportuji a mám občas vyšsí TF než 170. děkuji za odpověď. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Petře, děkuji za dotaz. Vlna T na EKG je spojena s repolarizací komor (tzv. že... Celá odpověď

Palpitace v těhotentsví

Srdce a cévy Květa 5.10.2019

Dobrý den, Ve čtvrtek jsem pro palpitace a tlak na hrudi jela k obvodnímu lékaři, který dle EKG určil sinusovou tachykardii 130/min. Tím že jsem ve 34tt mě poslal rychlou do nemocnice. Na interně EKG 98/min, odběry v pořádku (minerály, štítná žláza, jaterní testy, krevní obraz a srážlivost). Uzavřeli... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Květo, echokardiografické vyšetření případnou kardiomyopatii zcela jistě odhalí.... Celá odpověď

Bradykardie

Srdce a cévy Michaela 5.10.2019

Dobrý den, poslední dobou (bylo mi zjisteno pri kolonoskopi) mám nízky tep pohybuje se kolem 40 az 50 tepu .víc ze sebe nedostanu pohybu mám dostatek. Mám 7 měsíční dceru takže pohybu mám dostatek.Procházky,káva..Bylo mi v 17 letech operováno srdce vrozená srdeční vada degekt sínoveho septat (tříslem)... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Michaelo, nízká tepová frekvence bývá typicky u lidí, kteří jsou aktivní sportovci.... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Jiřina 5.10.2019

Dobrý den, předem Vám moc děkuji za odpověď. Obvykle před usnutím večer si všimnu, že mi srdce, které tluče pravidelně, jedno ťuknutí vynechá. Když to začnu sledovat, a počítat, za jak dlouho se to stane, přijdu na to, že třeba dvacetkrát ťukne dobře a pak vynechá... Někdy je ten interval delší, ale... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Jiřino, také se přikláním k názoru Vaší lékařky, že by se o nic závažného nemělo... Celá odpověď

Thyreopatie

Srdce a cévy jiřina 5.10.2019

Dobrý den.Trpím návaly a pocením tak 10x za den, už 3 roky (nejsem tlustá a je mi 70 let.)Mám zvětšenou štítnou žlázu, užívám Euthyrox 100 mg.Gynekol. v pořádku.Děkuji, Jiřina Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Jiřino, potíže můžou souviset s onemocněním štítné žlázy. Nevím, zda docházíte... Celá odpověď

Cilostazol

Srdce a cévy Petr 4.10.2019

Dobrý den,po prodělané hluboké tromboze žil na noze mi lékař předepsal kromě jiných i Noclaud při jeho užívání mám veliké bušení srdce a dušnost-po ujití několika kroků lapám po dechu Dopňující dotaz Warfarin mi vysadili a místo něj Anopyrin,Acidum Fol.Trombex,Pentomer ret,Detralex a na bolesti kyčlí... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Petře, děkuji za dotaz. Účinnou látkou tohoto léku je tzv. cilostazol, který patří... Celá odpověď

profile pic square.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Mgr. Anna Prchlíková

Vážený pane Petře, Noclaud se předepisuje pacientům s ICHDK, tedy s postižením tepen dolních končetin... Celá odpověď

Fyzická aktivita a ES

Srdce a cévy Markéta 4.10.2019

Dobrý den, prosim o radu,může nadměrné kardio cvičení také nejak poškodit srdíčko...? Denne cvičim 2 hodiny (hod.ráno a hod později behem dne) ...je mi 32,jsem na mateřské doma, celý život jsem zvyklá sportovat.... Občas večer mívám pocit nepravidelného bušení srdce, jsem docela hubena a mám i celkem... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Markéto, děkuji za dotaz. Pravidelné cvičení je pro srdce velmi prospěšné. Pokud... Celá odpověď

HUT

Srdce a cévy Anonym 4.10.2019

Dobrý den, Již dva roky trpím prekolabsovými stavy, motá se mi hlava, je mi na zvracení, brní mě konečky prstů, slabost. Většinou to ustane, když si lehnu do příjemné polohy a chvíli tak zůstanu. Byla jsem již u mnoha odborníků jen bych ráda znala Váš nestranný názor odbornice. Jelikož ještě... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, děkuji za dotaz. Potíže, které uvádíte mohou být spojené s hyperreaktivitou vegetativního... Celá odpověď

Bradykardie

Srdce a cévy Tyler 4.10.2019

Dobry den, Je normalni ze mi v noci,zvlast behem spani srdce bije strasne pomalu az skoro vubec? Merili mi to na EKG cely den strojem holterem.Obcas me taky boli tak ze se nemuzu ani nadechnout.Je mi 23 Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Tylere, ano, v noci se přirozeně tepová frekvence snižuje, a o to více, pokud je... Celá odpověď

Tachykardie

Srdce a cévy ivan 4.10.2019

nemám žádný kritický nález na ekg, nebo na ultrazkuku, který by mne měl znepokojovat. krevní testy nepřekračují nějak zvláště limit. přesto mi každou noc v "ranních" hodinách jede tep nahoru ( mezi druhou a pátou ranní) a to na cca 100-110 tepů/min. v klidu. současně se potím. je tu... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pane Ivane, děkuji za dotaz. Často se stává, že k ránu či krátce po probuzení, dochází... Celá odpověď

Vertigo

Srdce a cévy Dagmar 4.10.2019

Dobrý den měla bych prozbu ohledně zdravotních problémů. Jsem po infarkte mám stent.. Dále vysoký tlak hipertenzni... Dále diabetologie 2stupne. Na játrech mám hemagiomi 3.... Léčím se že zádi mám výřez plotinek a zúžené krční páteře.... Už 2 rok chodím po doktorech a bez výsledku... Ale píši vám proto... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Dagmar, děkuji za důvěru. Motání hlavy může mít několik příčin. Jednou z nich může... Celá odpověď

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Milá paní Dagmar, chápu Vaše rozčarování. Někdy se stává, že je třeba trochu trpělivosti a času... Celá odpověď

Palpitace

Srdce a cévy Anna 3.10.2019

Dobrý den, protože se léčím s vysokým krevním tlakem pořídila jsem si tlakoměr na kontrolní měření tlaku. Od jara letošního roku mně tlakoměr hlásí podezření na poruchu srdečního rytmu. V červnu jsem proto navštívila kardiologa, který mne provedl vyšetření. Předepsal mne Concor 2,5 mg. Tak užívám tezeo... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, paní Anno, děkuji za dotaz. Pokud potíže nadále přetrvávají, bylo by moudré za lékařem... Celá odpověď

12
#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#