#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Rakovina prsu má řadu příčin vzniku - online poradna

Bolest prsou vázána na menstruaci

Onkologie Lenka 8.11.2020

Dobrý den , před 3 měsíci mě začalo bolet prso těsně před menstruací. Tak jsem myslela, že se jedná o hormonální výkyv a je vše v pořádku, další měsíc se to opakovalo a našla jsem si bouli. Další periodu jsem bulku neměla, jen mi bylo strašné horko a měla jsem během menstruace zvýšenou teplotu a na prsu... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den Lenko, děkuji za dotaz. chápu Vaše obavy a znepokojení. Udáváte, že bolest se jeví vázaná... Celá odpověď

Uzlina v podpaží

Onkologie Jana 7.11.2020

Dobry den, nahmatam (a vidim) podelnou "uzlinu" v podpazi. Muzu jako laik nejak zhodnotit, zda je rizikova nebo zda se jedna opravdu jen o uzlinu? A pozna se to na mamografickem vysetreni nebo mam jit spis na ultrazvuk? Dekuji mockrat za odpoved. Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den Jano, děkuji Vám za Vaši důvěru. Klasickými znaky "nebezpečných" uzlin je kulovitý tvar,... Celá odpověď

Hrbolky na bradavce

Onkologie Lubica 7.11.2020

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či je nutné nejako riešiť problém mojej dcéry. Má na dvorcoch, okolo bradaviek nejaké vyrážky, vyzerá to ako hrudky. Vraj to má asi rok a nejako ju to až teraz znepokojilo. Neviem, či je to len kozmetická záležitosť alebo ju mám niekam objednať. Prikladám fotky. Ďakujem.... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den Lubico, děkuji Vám za dotaz, nemusíte mít o dceru obavy, jedná se o tzv. Montgomeryho mazové... Celá odpověď

Samovyšetření prsou

Onkologie Mia 6.11.2020

Dobrý den, jak se pozná bulka v prsu-samovysetrenim, kdyz na pohmat jsou tam mléčné žlázy různých tvarů od ovalku az po kulaté? Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den Mio, děkuji Vám za dotaz, který je zcela na místě - je pravda, že prsa nejsou úplně hladké,... Celá odpověď

Genetické vyšetření

Onkologie Veronika 3.11.2020

Dobrý deň..otcino mal rakovinu pľúc..starky tiež..teta otcova sestra mala rakovinu prsníka..druhá tiež..mám vôbec nárok na nejaké genove vyšetrenie? Ďakujem Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den paní Veroniko, děkuji za Váš dotaz, zhruba 5-10% případů rakoviny prsu je dědičné, dědičné... Celá odpověď

Riziko rakoviny prsu u dětí

Onkologie Václav 2.11.2020

Moje manželka zemřela v 53 letech na rakovinu prsu. Její matka také zemřela na rakovinu, ale nevím zda prsu nebo něčeho jiného. Máme dceru 34 let a syna 32 let. Pravděpodobně je proto dcera ohrožena rakovinou prsu. Je také syn ohrožen rakovinou prsu? Děkuji předem za odpověď. Václav Kanta, vdovec a... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den pane Václave, je mi moc líto Vaší manželky. Chápu, že máte o děti starost, nicméně z dodaných... Celá odpověď

Bolest prsu

Onkologie Martina 1.11.2020

Dobrý den, Obracím se na Vás s prosbou o radu. Před 3 týdny mě začalo pobolívat právé prso, spíše po straně a bolest je až do podpáží. Na dotek je misto velmi citlivé a bolavé. První týden jsem tomu nevěnovala pozornost. Sváděla jsem to, že jsem si pouze nemohla sval, přesto že jsem žádnou fyzickou... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý večer Martino, chápu, že přetrvávající bolest a nepříjemné pocity v prsu a v podpaží Vás mohou... Celá odpověď

Rakovina v rodině, sledování kuřáka

Onkologie Michaela 30.10.2020

Dobrý den, můj dotaz se týká rakoviny obecně. Mohu se zeptat, zda u lidí, kteří mají rakovinu v rodině (prababička, děda...) je větší pravděpodobnost, že jí budou mít také? Někdo mi kdysi říkal, že by nemoc měla jít ob generaci, ale to asi bude nesmysl, nebo je na tom něco pravdy? Jak často by měl chodit... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den paní Michaelo, děkuji, že se na nás obracíte. Začnu od konce - než řešit pravidelné kontroly... Celá odpověď

Význam duktální hyperplázie

Onkologie Eva 30.10.2020

Dobrý den, jsem po dvou operacích prsu. Na mamografu zjištěny mikrokalcifikace . První operace potvrdila v okrajích duktalni BRCA a hyperplazie. Bez ložisek maligních ,druhá už byla histologie v pořádku i první záchytná uzlina. Jsem po ozařování a sledována ,v péči onkologa. Chci se zeptat ,co jsou... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den paní Evo, děkuji za Váš dotaz, bohužel bez zprávy se jen obtíže mohu vyjádřit k Vašemu... Celá odpověď

Možná dědičnost rakoviny prsu v rodině

Onkologie Petr 30.10.2020

Dobrý den, rád bych se zeptal. Můj otec zemřel v 70ti letech na rakovinu prsu. Syn měl v 17ti letech lymfom. Byl léčen chemoterapií a ozařováním. Dnes je mu 42 a je v pořádku. Dceři je 27 a samozřejmě mám obavy i o ni. Myslíte, že by mělo smysl u ní udělat testy na BRCA? Jaké jsou ev. podmínky, kde se... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den pane Petře, děkujeme za Vaši důvěru. Netuším, zda Vašemu otci byla vyšetřena přítomnost... Celá odpověď

Výtok z prsou po ukončení kojení

Onkologie Nika 29.10.2020

Dobry den. Od januara 2019 nekojim. Ale este dnes ma velmi svrbia bradavky a vyteka mi z prs okrovo zlta tekutina . Moze to byt este mlieko ? V roku 2016 mi bol zisteny fibroadenom. Po kojeni som bola na sone a povedali, ze zmizol. Mohlo sa stat, ze ozaj zmizol? Dakujem Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den paní Niko, děkuji Vám za dotaz a Vaši důvěru. Fibroadenomy zejména u mladších žen často... Celá odpověď

Bolest na hrudi

Onkologie veronika 29.10.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,před asi měsícem mě začalo bolet hodně levé lýtko a střílela mi bolest po zadní straně stehna až k zadku a k tomu se mi opravdu hodně špatně dýchalo,jak když mi na prsou někdo sedí a ještě k tomu bolest žil na prsou až do podpaží a někdy i bradavky.K tomu mne strašně... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý den paní Veroniko, děkujeme, že se na nás obracíte. Chápu Vaše obavy a je dobře, že jste se... Celá odpověď

Možná dědičnost rakoviny prsu v rodině

Onkologie Stanislav 29.10.2020

Dobrý den, u manželky byl nalezena bulka v prsu v roce 1996 a po operaci a ozařování se po 10 letech vrátila diagnóza a v mozku nalezeno několik ložisek metastáz po kterých v lednu 2006 zemřela Dotaz : teta (sestra její maminky) se taky léčila na rakovinu - dá se to počítat jako dědičné? Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý večer pane Stanislave, děkuji za Váš dotaz. Je mi líto, že se manželce nemoc vrátila a bohužel... Celá odpověď

Rizikovost léku Tubanis

Onkologie Petra 27.10.2020

Dobrý den, je mi 47 let, byla mi zjištěna poměrně rozsáhlá endometrióza, před měsícem jsem podstoupila operaci (odstranily pravý vaječník, navázali mi opět močovod, díky endometrióze nefunfoval, měla jsem krátce nefrostomii), po operaci k další léčbě mi byl nasazen lék Tubanis, snáším ho poměrně dobře,... Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

Dobrý večer, milá paní Petro, děkujeme za Váš dotaz a důvěru. Chápu, že po potížích s endometriózou... Celá odpověď

Navsteva lekare

Onkologie Anna 23.10.2020

Dobry vecer nahmatala sem si bulku v pravem prsu u bradavky neboli je docela velka na zmacknuti. Prso v tech mistech mam trosku vetsi mam citim ji jen pri zmacknuti mam zajit k lekari. Zobrazit více

foto.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Markéta Hadrabová

bude vhodne navstivit lekare, nase setricky vas budou kontakt Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#