#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Zažijte zimu bez projevů atopického ekzému - online poradna

Vyrážka v okolí rtů

Kožní obtíže Stanislava 13.12.2020

Dobry den, pred 2 dny se mi objevila vyrazka kolem ust, az kolem nosu. Nikdy predtym jsem nic podobneho nemela, kortikoidy nepouzivam. Neumim rozlisit jetsli je to peroralni dermatitida nebo atopicky exzem, protoze mam i suche rty. Posledni doba byla pro mne hodne stresujici, tak myslim, ze se to projevilo... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, musím Vás pochválit za excelentní fotodokumentaci! Díky tomu je jasné, že o periorální dermatitidu... Celá odpověď

Seboroická dermatitida ve vlasech

Kožní obtíže Radimil 13.12.2020

Již několik roků mne trápí ve vlasech něco jako SEBOREA, jak jsem zjistil na netu. Nástup svědění, pak i výsev drobné vyrážky, stálé svědění. Kožní Dr. doporučuje jen vhodný šampón, nejvíc se mi osvědčil s obsahem zinku. Dřív perfektně fungoval roztok TRIAMCINOLON TEVA, protože byl výborný, přestal se... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, v oblasti kštice je recidivující seboroická dermatitida velmi častým problémem, někdy se dokonce... Celá odpověď

Atopický ekzém - léčba po porodu

Kožní obtíže Barbora 11.12.2020

Prosím, jak se dá léčit atopický ekzém po porodu? Hrozně se mi zhoršil a bojím se užívat kortikoidy, aby se malá s nimi nedostala do styku. Mohou jí ublížit? A můžu vůbec kojit? Pripadne mohou pomoci soli do koupele nebo bilampa? Dekji Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, účinek kortikoidů je nepochybně nutno v každém případě při ošetřování kožních projevů atopického... Celá odpověď

Jiná dermatitida

Kožní obtíže Nikol 10.12.2020

Dobrý den chtěla jsem se zeptat udělalo se mne na rukách skvrny a na nohách byla jsem u paní doktorky na kožní ta mne řekla že to ekzem není Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, z pouhé fotografie a bez znalosti dalších podrobností lze jen těžko přesně stanovit o jaké... Celá odpověď

Impetiginizace atopického ekzému

Kožní obtíže Marta 8.12.2020

Dobrý den, dítě je atopik stejně jako já a nyní má exzém strašlivý až mám pocit, že na něj nasedla nějaká infekce. Co byste mi na tohle doporučila?Děkuji Mgr.Marta Foltová Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, v tomto případě skutečně bakteriální infekci v oblasti ekzémových ložisek na prstech u dítěte... Celá odpověď

Juvenilní plantární a palmární dermatóza

Kožní obtíže Kateřina 8.12.2020

Dobrý den mojí dceři se hodně loupou ruce a nožky. Kolena a lokty má takovou trvdou kůži hodně výrazně bílou nevím jak to popsat. Nevíte co to může být? Děkuji Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, škoda, že nemáme k dispozici taky fotografie tohoto problému. Olupování kůže na ploskách a... Celá odpověď

Ekzém na rukou

Kožní obtíže Jana 8.12.2020

Dobrý večer. Já som sa chcela spytat. Mam na pravej ruke nějaký ekzém alebo něco také. Vždy Ked umývám nádobí mi to scervena. Neviem, ze či mám ist s tým k lékaři. Poradíte mi co s tým?? Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, vliv vlhka, opakovaného zapaření v rukavicích a zejména saponáty, které se na mytí nádobí... Celá odpověď

Přeřadit

Kožní obtíže Marie 8.12.2020

Dobrý den,mám problém s bolestí zad.Byla jsem na výměně kyčelního kloubu,vše proběhlo v pořádku,nakazila jsem se ale v nemocnici covidem 19.Nákazu jsem překonala celkem bez větších problémů,trápí mě teď ale bolesti zad v oblasti nad operovaným kloubem.V bolestivém místě mám na pohmat jakýsi "hrbol",mažu... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, omylem jste Váš dotaz odeslala do specializované poradny pro atopický ekzém. Na Vaši otázku... Celá odpověď

Pityriasis rosea nebo ekzém

Kožní obtíže V. 7.12.2020

Dobrý den, Trpím atopickým ekzémem hlavně na rukou. Ale teď se mi udělalo pár červených skvrn na břiše a zádech (přikládám foto). Může to být také projev ekzému, nebo něco jiného? Kdysi jsem měla Rosea Gibert, může se i vracet? Nebo snad pohlavní choroba? Byla jsem teď 4 týdny nachlazená, takže celkové... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, ani v tomto případě, tak jako v mnoha dalších, nelze z jednoho obrázku přesně stanovit diagnózu.... Celá odpověď

Atopický ekzém - lokální léčba u miminka

Kožní obtíže Amélie 6.12.2020

Dobrý den, paní doktorko. Prosim u ročního dítěte, s malými projevy atopie na tváři, jak se díváte na občasné namazání Locoidem? Je vhodné promazávání celého těla i atopie ambidermanem? A co si myslíte o promazávání čisté kůže i atopie kokosovým olejem? Děkujeme. Hezký den. Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, při předepisování lokální léčby miminkům jsme se naučili opatrnosti. Vždycky je třeba zvažovat... Celá odpověď

Ložiskový recidivující ekzém

Kožní obtíže Lucie 6.12.2020

Dobrý den, v únoru jsem prodělala nejspíše nějakou virozu ( o covidu se zde ještě nevedelo). Poté se mi na rukách objevila tato vyrážka. Mazala jsem kdečím, od MUDr napsán Beloderm. Všechny přípravky vypadají chvíli, ze fungují, ale po par dnech používání se vše vrací do původního stavu. Přes léto bylo... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, fotografie zachycuje pouze detail kožního povrchu, který sice má charakter ekzému, ale jaký... Celá odpověď

Seboroická dermatitida na obličeji

Kožní obtíže Alena 5.12.2020

trápí mě /asi/seboroický ekzém šupinky kůže se mi olupují okolo obočí,rýhy okolo nosu, a někdy jak začínají vlasy,když si to trošku jemně odškrábnu tak je kůže růžová a svědí, hodně to mažu vazelínkou na noc,už jsem vyzkoušela kde co lékařka mi napsala mast s kortikoidy tu jsem mazala 2x týdně-vymazala... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, problémy, které popisujete nespadají pod obraz atopického ekzému. Jak uvádíte - nejspíše je... Celá odpověď

Svědění kůže v seniorském věku

Kožní obtíže Milan 4.12.2020

V roce 2012 jsem byl operován na rakovinový nádor/nezhoubný a podstoupi jsem jak chemo / 6x/ a ozařování /25x/. Po operaci mi začalo svědit tělo, ruce a nohy. Toto svědění se projevuje dosud, ale jen nohy a ruce a to jen v noci,Po usnutí asi během 2 hodin začnou nohy a ruce svědit a musím jít pod sprchu,... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, Váš problém patrně nespadá tak docela do atopických projevů - i když jedním z hlavních znaků... Celá odpověď

Atopický ekzém pod rouškou u dítěte

Kožní obtíže Nikola 3.12.2020

Dobry den. Mam dceru ma atopicky ekzem,chodi do 2tridy a cely den rouska .ma bolavo okolo pusy,pusu,vicka-oči.promazavame ,ale zadna sláva.prosim o radu.dekuji Vincencova Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, mechanickým třením a také pocením pod rouškou se atopická pokožka dráždí. Vhodnou ochranou... Celá odpověď

Promazávání u atopické dermatitidy

Kožní obtíže Martina 2.12.2020

Dobrý den, jako diagnostikovaná atopička již od útlého dětství se mi během zimy zhoršují projevy ekzému, hlavně v místech, kde dochází ke tření pokožky různými švy (krk, ramena, v pase, stehna a lýtka pokud nosím upnuté kalhoty). Ačkoliv už nosím jen bavlněné oblečení, stejně se nevyhnu výskytu svědivých... Zobrazit více

DSCN2356.JPG
Odpovídá lékař:

MUDr. Andrea Vocilková

Dobrý den, přípravky pro promazávání kůže u atopiků jsou naštěstí dostupné v celé škále od pleťových... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#