Štítná žláza a jaterní testy
dobry den je mozne si zazadat o jaterni testy pri odberech stitne zlazy pokud v odberech nejsou zahrnuty,dekuji Zobrazit více
Dobrý den, rozsah vyšetření je vždy na domluvě s Vaším endokrinologem, takže možné to je. Mějte se hezky.... Celá odpověď
Fleky na pokozce
Dobry den, moje 15ti mesicni dcera se vzdy osype na mistech po utreni, napriklad kdyz ma spinavou pusinku tak ji utru vlhkym hadrike a nebo rovnou vodou a vzdy se ji objevi takove cervene neohranicene fleky trochu vystouple ale do hodiny zmizi. Nevite z ceho by to mohlo byt? Předem dekuji za odpověď.... Zobrazit více
Dobrý den, zdá se, že by se mohlo jednat o alergii - např. na prací prášek, ve kterém perete hadříky... Celá odpověď
Tehotenstvi
Dobry den mam cca 10 dni zpozdenou menstruaci nekdy me poboliva bricho na ruznych mistech vetsinou okolo zaludku nekdy az krecovite pri pohlavnim styku jsem krvacela tehotenskej test mi vysel negativne muze jit presto o tehotenstvi? kdyz ne o co by se mohlo jedna predem dekuji za odpoved Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Gravidita není příliš pravděpodobná, testy jsou spolehlivé pro jistotu jej zopakujte s týdenním odstupem... Celá odpověď
Koleno po ask
Dobrý den, rád bych se prosim zeptal, absolvoval jsem artroskopii pro podezření poškození menisku a vazu, nic se nezjistilo a operatér mě poslal čtyři týdny po ASK ještě na MRI k posouzení LCP. Výsledkem MRI je-zachycený skelet je bez čerstvých ložiskových změn, bez edému trámčiny. Kloubní chrupavky... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Podle popisu se jdná také o známky počínající artrozy kolena. Prosáknutí útvarů vámi popisované souvisí... Celá odpověď
Zápach ze zubu
Dobrý den, nedávno jsem navštívila svého zubaře se zánětem zubu, ošetřil mě a poté jsem šla na kontrolu kde mi čistil zubní kanálky a poté vložil vložku.Tak týden poté mě pokaždé když se toho jen dotku jidlem ..nebo třeba prstem tak de z toho trašnej zápach až mi je z toho na blití. Čím to je ? Zobrazit více
Dobrý den, zápach z kořenového kanálku je známkou infekce, a to, že jej cítíte svědčí o tom, že uzávěr... Celá odpověď
Lymfocyty a trombocyty
Dobrý den, je mi 21 let a mam zvysene lymfocyty a trombocyty, řekli mi že mám nějakou infekci, ale jakou to už neřekli...mám strach jestli to není něco vážnějšího..mohli byste mi poradit prosim? Zobrazit více
MUDr. Hana Černá
Dobrý den, Stáňo. Změny v krevím obraze můžou být u různých infekcí různé, někdy i nespecificky. Bohužel... Celá odpověď
Léčba načtíplé zanártní kůstky na chodidle
Dobrý den chtěla bych se zeptat po 4 týdnech mi sundaly sádru doktor na RTG snímku uvážil že je už zahojená, ale nedoporučil žádnou rehabilitaci ani žádné cviky kterými bych to rozhýbala :( chci se tedy zeptat co doporučujete na domácí cvičení? Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Záleží na typu zlomeniny, postižené kosti, stavu hojení. Určitě bych doporučil ještě při namahavých... Celá odpověď
Minoxidil
Nasel jsem na internetu ze je to lek proti padani vlasu a ze v tabletach ma vetsi ucinost tak ho mam koupeny z internetu. Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Minoxidil je lék používaný na problémy s krevním tlakem, takže jeho celkové užívání, pokud vám ho vyloženě... Celá odpověď
Kožní výrustky u řitního otvoru
Dobrý den, Je mi 33 let a zhruba před půl rokem se mi objevil kožní výrustek vypadá to že další přibývají. Nemám žádné větší zažívací potíže ani zácpu, vylučuji také nějakou pohlavní chorobu, poněvadž mám stálou přítelkyni. chtěl bych vás poprosit o radu o co by se mohlo jednat? zasílám vám fotografii... Zobrazit více
Dobrý den, fotka je sice trochu rozmazaná, ale výrůstky vypadají jako druh bradavic, tedy o projev infekce... Celá odpověď
Zkrácení 7-denní pauzy
Dobrý den, beru první měsíc antikoncepci Belaru, dříve jsem brala Zoely a ta měla jenom 4- denní pauzu na menstruaci, trpím silným krvácením a bolestmi a díky té 4- denní pauze jsem měla menstruaci slabší, chtěla jsem se zeptat jestli bych si i u antikoncepce Belara nemohla udělat jen tu kratší pauzu,... Zobrazit více
dobrý den, nedělejte to,protože každá antikoncepce je jiná. Pokud chcete kratší pauzu, požádejte gynekologa... Celá odpověď
Parazitalni nakaza
Dobry den, predem se omlouvam za diakritiku a svuj obsahly dotaz. Rada bych se Vas zeptala co si jako lekar / lekarka myslite o mozne parazitalni (skrkavky, tasemnice, mechovci, apod. ) nakaze rozsirene mezi obyvatelstvem. Resp. me zarazi fakt, ze temer vsechna zvirata jsou v dnesni dobe pravidelne... Zobrazit více
MUDr. Hana Černá
Dobrý den, Magdo. Parazitární onemocnění střevního traktu u lidí je vcelku vzácná věc. Lidé mají dobře... Celá odpověď
Výrůstek na žaludu
Dobrý den, na žaludu u močové trubice se mi udělal malý výrůstek. Nejprve vypadal jako pupínek, asi po 3 dnech se na něm udělali malé červené tečky viz přiložená fotografie. Je možné, že se jedná o nějakou pohlavní chorobu? Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, ano, může jít o projev infekce papilomavirem. Konsultace urologa je vhodná. Celá odpověď
Bolave rameno.
Prosím o radu.boli mne jiz asi 2mesice leve rameno.nemuzu na te strane spat,a dnes mi zpusobuje bolest i vyssi zvedani ruky.Na omak nejde citit vyloženě boule ale naomak ano.mužete mi poradit.chystam se k lekaři.Ja jen jestli se mam hodne bat.nevim o žádném urazu ramene.děkuji moc Zobrazit více
MUDr. Vladimír Němec
Dobrý večer, děkuji za důvěru. Bát se nemusíte, ale buďte trpělivá. Tyhle potíže někdy bývají dost vytrvalé.... Celá odpověď
Antikoncepce
Dobrý den, mám takový dotaz.Beru antikoncepci skoro 4 roky (triregol) vždy pravidelně,ale v pátek 26.9 jsem měla po týdenní pauze, kdy jsem měla menstruaci opět začít brát prášky, ale antikoncepci jsem si vzala až v pondělí večer, tudíž o 3 dny později, s přítelem jsme však měli sex celý víkend (pa,so,ne)... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Když jste začala užívat jak píšete gravidita je možná a připadna gravidita by nebyla dalším užíváním... Celá odpověď
Lindynette 20 - braní bez pauzy?
Dobrý den,ráda bych se zeptala,kolikrát je možné brát tuto antikoncepci v kuse,bez 7 denní pauzy? Chystám se po třetí vynechat menstruaci a nejsem si jistá zda je to možné. Děkuji předem mnohokrát za odpověď. Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Je jisté malé risiko z krvácení z průniku, pokud je vše v pořádku můžete pokračovat. Příjemný den Celá odpověď
Lék proti průjmu při alergii na laktozu
Dobrý den ráda bych radu jaký lek můžu uživat pri akutním průjmu když imodium i endiaron obsahuje monohydrát laktozy? Jsem alergik na laktozu i na mléčnou bílkovinu. Moc děkuji Lenka T Zobrazit více
Lze doporučit např. přípravek Smecta nebo Tammex, laktózu neobsahují. Z dalších prostředků na lékařský... Celá odpověď
Zánět patní kosti
Dobrý den, manžel již čtvrt roku trpí bolestí paty, nedošlapuje, ulevuje chodí po špičce , dle ošetřujícího ortopeda Fasciiis plantaris I. sin, zjištěna drobná dorsální ostruha patní kosti. Ta však dle lékaře chronický zánět v patní kosti nezpůsobila, manžel dostal injekci s kortikoidy, bez známek zlepšení... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Bolesti pod patou je třeba přesně lokalizovat, povést rtg snímek. Diagnoz, které tyto potíže způsobí... Celá odpověď
Nepravidelná menstruace
Dobrý den, mám takový dotaz. Je tomu 14 dní, kdy jsem byla u svého lékaře s problém, který se týkal toho, že má antikoncepce neudržela mou menstruaci, můj lékař mě vyšetřil, předepsal mi silnější antikoncepci, kterou mám začít brát po vysazení staré HA a sedmidenní pauze, učinila jsem tak. Je to týden... Zobrazit více
Dobrý den, nelze posoudit, nevím, jakou jste brala antikoncepci, jak dlouho apod.Berte v potaz, že s... Celá odpověď
MOP-diplokoky
Dobry den, Minuly tyzden som bola na preventivnej prohlidke a v MOP mi boli zistene diplokoky. Vysledok mi zdelila sestricka,s tym ze pan doktor ma dovolenku,takze to nemam s kym zkonzultovat. Podla inf na internete som zhrozena,lebo neviem co si pod touto infekciou predstavit. Mam rocne dieta,kojim.Partners... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Bakterie jsou všude kolem nás,diplokoky jsou kulovitého tvaru typicky existující ve dvojicích. Nejznámějšími... Celá odpověď
Betaloc ZOC a Prestarium neo v těhotenství
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Beru 4 roky Betaloc ZOC 100mg ráno a Prestarium neo 5mg 1/2 tablety večer. V příbalovém letáku se píše, že se nedoporučuje ani v prvních měsících těhotenství. Má to nějaký vliv na dítě, když neplánovaně otěhotním a zjistím to po měsíci a budu tedy prášky ten měsíc užívat?... Zobrazit více
Po zjištění těhotenství je třeba Prestarium neo vysadit. V užívání Betalocu je možné pokračovat, je-li... Celá odpověď
Pálení nohou
Můj manžel, těžký kardiak,cukrovka v hodnotě 7 trpí již několik let pálení nohou /neuropatie/. Pálení je tak velké, že nemůže usnout i po prášcích na spaní /stilnox/. Někde bere i 3-4 a stejně nespí. Pálení je hlavně večer. Lékařka mu předepsala rivotril, ale nepomáhá. Prosím o radu. Děkuji Jitka Zobrazit více
MUDr. Lenka Terzipetková
Dobrý den, nevím jestli máte provedené neurologické vyšetření a EMG. Pokud ne je třeba je doplnit. EMG... Celá odpověď
Reendodoncie a nachlazení
Dobrý den, prosím o radu, jsem tento týden od pondělí 6.10. nachlazená (velká rýma, bolest v krku, teplota jen 37- spíše z rýmy). Myslím, že v sobotu už bude nachlazení téměř odeznělé (mám téměř vždy stejný průběh nachlazení). V pondelí 13.10 mě čeká u zubaře zákrok reendodoncie (z důvodu zánětu kořen.... Zobrazit více
Dobrý den, úspěšnost ošetření kořenových kanálků nebí snížena celkovou nemocí organismu, nemusíte se... Celá odpověď
Špunty do uší
Dobrý den, bydlím na koleji a nedá se tu kvůli hluku spát, probudí mě sebemenší zvuk a při velkém hluku nemohu usnout. Pořídila jsem si tedy v lékárně voskové špunty do uší. Mohu se zeptat, zda-li je jejich používání bezpečně přes celou noc? Cca na 6 - 7h denně? Při ležení mi tlačí, ale potřebovala... Zobrazit více
Dobrý den, vosk je hypoalergenní látka a používání špuntů do uší po celou noc by nemělo vadit. Celá odpověď
Strep v lytku,akutni
zdravim,mam z 90 procent strep v lytku-uz mi byl kus skla do hloubky 3 cm odstranen ale nikoliv rana od lekare nebyla rozriznuta a radne vycistena aby do ni videl,je to 14 dni stare a mam par dnu mnohem vetsi rezave a pichave bolesti,zanedbani chirurga,dnes se mi vysmival ze pokdy je tam jeste strep... Zobrazit více
MUDr. Marta Ručková
Milá Gabrielo,bohužel bez vyšetření nemohu rozslousknout, kdo z vás má pravdu. Faktem zůstává, že pokud... Celá odpověď
Únava a slabost po odstranění krčních mandlí
Dobrý den pane doktore, je mi 38 let a jsem 7. den po tonsilektomii. Více než bolest v krku mě trápí neustávající únava a ospalost. První den po operaci jsem začala krvácet, ale nebyla nutná reoperace. Může únava souviset s tímto nebo je to po operaci běžné? Lze užívat nějaké popúrné prostředky? Děkuji... Zobrazit více
Dobrý večer,Simono, jistěže můžete být sedmý den po operaci unavená a ospalá.Odnětí krčních mandlí není... Celá odpověď