Odpor ke studiu
Dobrý den, mám takový problém, již podruhé jsem se přihlásila na dálkové studium. Pracuji, mám výuční list, ale chtěla bych maturitu. Jen je problém v tom, že jakmile si mám vzít do ruky učebnici a učit se, tak je to problém. Není to lenost, opravdu tu školu chci udělat, ale mám k tomu doslova odpor,... Zobrazit více
Dobrý den. Myslím, že je obrovská škoda vypěstovat si podmíněný reflex - odpor k učení. Příčina Vašeho... Celá odpověď
Steh po chirurgickém vyjmutí tukové bulky.
Po18 dnech vyjmutí malé tukové bulky z oblasti hýždového svalu spíše blíž ke konečníku mi byl vytažen steh.Spíše nebyl,protože uzlík na stehu zarostl a při tahání stehu byla vytažena jenom část stehu,protože nešel vytáhnout a byl odstřižen a část ho zůstalo v ráně.Stehy mi vytahovala moje švagrová doma,která... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Zajít k lékaři na vyšetření, steh tam bude odstraněn. Pokud je v hloubce, steh se ponechá. Celá odpověď
Bolesti žeber
Dobrý den, už čtvrtým dnem trpím bolestmi v žebrech. Na každé straně mě to bolí ve stejném místě, občas bolest vystřeluje sama od sebe a je to dost nepříjemné. Když mě to samo od sebe nebolelo, tak jsem to chtěla zkontrolovat a na tom místě jsem zlehka zatlačila a bolest se objevila znovu a prudčeji.... Zobrazit více
Dobrý den, souvislost s cvičením by být mohla, potíže mohou být např. od páteře. V případě přetrvávání... Celá odpověď
Boest nohy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat můj přítel má bouličky v podkolenní jamce a na stehně nejdřív mu obvodní lékař řekl že to jsou tukové bulky , ale začala ho od toho bolet celá noha tak zkusil jít na chirurgii tam mu zas řekli že to jsou cisty poslali ho na ultrazvuk tam zjistily že mu jedna boulička... Zobrazit více
Dobrý den, doporučuji Vám se obrátit na chirurgii, kde již byl Váš přítel vyšetřen. Vzhledem k tomu,... Celá odpověď
Keloidy
Dobrý den. Chtěl bych si nechat udělat tetování na rameno ,ale bojím se keloidu. Kdysi mi za krkem vyřezávali znamínko a vytvořil se ne moc velký ale přece. Jináč nějaký problém s hojením ran na rukách nohách nemám (tržných,sečných) vše se hojí normalně. Myslíte že by mohl byt nějaký problém u toho tetování... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Problém nastat může, protože právě v oblasti krku, ramen a dekoltu se keloidy tvoří nejčastěji, kůže... Celá odpověď
Glioblastom a bolest v noze
Dobrý den Mé matce je 80 let a před šesti týdny byla přijata do nemocnice z důvodu silných bolestí vystřelujících z levé hýždě do zadní a vnější části levého stehna. Prodělala vyšetření na neurologii a ortopedii, kde byla stanovena diagnóza zánět sedacího nervu a nasazena léčba kapačkami, předpokládaný... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, domnívám se, že ne. Glioblastom příčinou bolestí v noze nebude. Možná spíše bolesti z pohybového... Celá odpověď
Chlamýdie
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Já i můj přítel máme chlamýdie a jsme oba léčení Summamedem po dobu tří týdnu. Lékař nám doporučil chráněný sex. Při gynekoligickém vyšetření vyšly chalmýdie negativní. Chtěla jsem se zeptat, proč je důležitý chráněný sex. Jedná se o otázku těhotenství? Jelikož při... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Antibiotika i když jen v malé míře a jen některé druhy mohou snižovat účinek antikoncepce, je to opatření... Celá odpověď
TRPNUTIE V LAVEC CASTI TVARE A PALENIE HLAVY,
DOBRY DEN OBRACIAM SA NA VAS S PROSBOU KONECNE PORADIT CO MI V VLASTNE JE,TRPNE MI POLOVICA LAVEJ STRANY HLAVY A TVARE, A PICHANIE V KONCEKOCH PRSTOCH NA VSETKYCH KONCATINACH, BOLESTI HLAVY ZA OKOM, ROZMAZANE VIDENIE, A STRASNE BUSENIE SRDCA S BOLESTOU NA HRUDI A BIJE MIMO RYTMUS, OHLADOM SRDCA MAM VSETKY... Zobrazit více
Dobrý den. Chápu, že situace, kdy člověk vnímá své tělo jako nemocné, a od lékařů se dozvídá, že "všechno... Celá odpověď
Přeskakování kyčelních kloubů bez zjevné příčiny
Dobrý den, před 2 měsíci jsem začal sportovně tancovat, 4x/týden 2h tréninky. Posledních 10 dní mám "rozvolněné" kyčle, přeskakují při chůzi a různých pohybech (bez bolesti). Začalo to po 1 náročnějším tréninku (ale nijak zvlášť), bez úrazu. Myslím, že i ostatní namáhané klouby se zhoršily(?). Stravu... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Patrně se jedná o entezopatii,poruchu v ponu šlachy nebo vazu ke jkosti, až možnou poruchu povázky na... Celá odpověď
Plastika LCA
Dobry den, pred 16 dny jsem podstoupil PZV. Po tydnu co jsem byl doma v mi noci v koleni luplo. Je moznost ze se vaz pretrhnul ? Nebo mam spíš přehnaný strach? Koleno je ted bez nejakeho otoku a ohyb standardní 0-90 st. chuze s berlemi. Dekuji za odpoved Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Je potřeba typ léčby více ujasnit, současně sdělit více současné potíže. Možnost přetržení vazu je málo... Celá odpověď
ČASTÉ KRKÁNÍ U 7,5 LETÉ DCERY
DOBRÝ DEN. MOJE 7,5 LETÁ DCERA ASI TAK 2 MĚSÍCE VELMI ČASTO A NAHLAS KRKÁ. STÁVÁ SE TO I KDYŽ ZROVNA NEJEDLA A NEPILA.NĚKDY SI KRKNE I 20KRÁT ZA DEN A TO DOST HLASITĚ. STÁVÁ SE JÍ TO I VE ŠKOLE. CO TO MŮŽE ZPŮSOBOVAT? DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚĎ, S POZDRAVEM K Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená paní Marcelo, krkání (říhání) může být způsobeno nadměrným polykáním vzduchu během jídla a pití,... Celá odpověď
Antikoncepce
Dobrý den. Beru antikoncepci Yadine a teď jsem jí měsíc nebrala.Dobrala jsem jedno platíčko a dva mi zbyly. Žádné problémy jsme s ní neměla a chtěla bych jí teď začít brát znovu. Mohu se k ní normálně vrátit nebo bych měla používat jinou? Bude normálně působit? Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, Yadine můžete opět začít užívat, bude spolehlivě působit. Měla byste začít s užíváním první... Celá odpověď
Helikobakter
Dobrý den paní doktorko, mám problém,podstoupila jsem gastro a vše bylo v pořádku. Potíže s nevolnostmi byly ale neustále tak z odběru stolice mi zjistili helikobaktera. Nasazeny antibiotika. Poté již byla úleva, ale dnes je to 14 dní po dobrání antibiotik a potíže se vracejí, Jsem zoufalá. Jak se v... Zobrazit více
Dobrý den, vzhledem k tomu, že vůbec nespecifikujete své obtíže, lze na Váš dotaz obtížně odpovědět.... Celá odpověď
Antikoncepce a antibiotika
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli antibiotika nějak ovlivní účinek mé antikoncepce. Beru Lindynette 20 a ted jsem měla antibiotika Azitromycin Sandoz 500 mg..(první prašek antibiotik jsem si vzala ve stejný den, jako jsem začínala nové platíčko antikoncepce)..byly to jen tři prášky, co se berou... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Vliv antibiotik na antikoncepci je obecně přeceňován,týká se jen některých například pro léčbu TBC nemusíte... Celá odpověď
Špatné ovládání dolních končetin
Dobrý den, měl jsem vyšetření EMG, z kterého vyšlo najevo, že mám bederní úžin a z toho důvodu špatně ovládám dolní končetiny. Někdy se stává, že nemůžu ani chodit, když prochladnu, je to ještě horší. Tak se ptám, myslíte, že by mi pomohly kapačky na uvolnění? Děkuji V.F. Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Důležité je plné ujasnění problému a dokončení diagnozy. Diagnozu lze stanovit vyšetřením, ale také... Celá odpověď
BOLEST ZAD A KOSTRČE
Dobrý den paní doktorko, můj dotaz se týká bolesti zad a nyní i kostrče. Je mi 23 let....3 roky pracuji v kanceláři. Klasické sedavé zaměstnání. Už několik týdnů mě trápí bolesti zad - přesněji spodní část páteře a minulý týden se k tomu přidala i kostrč. V práci se snažím chvilku sedět na židli a chvilku... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, nejlépe bude najít si fyzioterapeuta a věnovat se cvičení páteře. Pokud budou potíže trvat,... Celá odpověď
Cysta na vaječníku, zvýšené tumormarkery
Dobrý den pane doktore, minulý týden mi byla diagnostikována folikulární cysta na pravém vaječníku o průměru asi 6-7 cm. Rozbory krve navíc ukázali, že mám zvýšené tumor markery (nevím o kolik). Doktor se vyjadřoval tak, že si myslí, že se jedná o endometriozu, a v tom případě by mi zůstal celý vaječník.... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Tumor markery jsou jej jedním z indikátorů zhoubných onemocnění,nevím o jaký marker se jedná ani kolik... Celá odpověď
Výsledky magnetické rezonance bederní páteře
Dobrý den Paní doktorko, byla jsem na MR bed. páteře a nejsou mi zcela jasné výsledky a postup léčby a prognóza. Takže jsem Vás chtěla požádat o radu a vysvětlení. MR: Zachyceno v rozsahu poloviny Th9- S2, lordoza plochá, výška obratlů v normě, v tělech L4,5 jsou přestavbové změny charakteru kombinace... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, na MR máte především degenerativní změny, tedy výrůstky, tedy asi nic, co by vyšešila operace.... Celá odpověď
Pocit knedlíku v krku
Dobrý den, již delší dobu se léčím se štítnou žlázou, mám zvýšenou funkci, na posledním vyšetření jsem byla v půlce září a bylo mi řečeno že mám štítnou žlázu mírně zvětšenou. Beru Propycil 2x denně 1 tabletku. Už několik dní mám pocit knedlíku v krku, bolest v krku nemám, jenom prostě cítím v krku... Zobrazit více
Dobrý den, většina poruch funkce štítné žlázy je tzv. autoimunitního původu, tj můžou za ně chronické... Celá odpověď
Kdy mohu užít hormonální antikoncepci po použití postironu?
Dobrý den, plato HA jsem dobrala 13.11. (následoval týden vynechání HA), ale 15.11. se nám s partnerem stala nehoda a protrhl se nám kondom, pro jistotu jistotu jsem v lékárně koupila postiron a 1. pilulku jsem si vzala 16.11., druhou po 12 hodinách. Menstruovat jsem začala dneska 19.11. HA bych si... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Postinor jste si brát nemusela,protože při užívání HAK jste chráněna i v pauze, když už jste to udělala... Celá odpověď
Výsledek měření EEG
Dobrý den, minulý týden jsem byla na vyšetření EEG a neurologické prohlídce kvůli opakovanému kolapsu (2x) v nočních hodinách při rychlém vstanutí z postele (návaly krve do hlavy, studený pot, pocit na omdlení, slabost v končetinách), pokaždé jsem předtím požila běžné množství alkoholu a v noci měla... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, dle popisu Vašich potíží se nejspíše jedná o kolapsové stavy. Je třeba pít dostatek tekutin... Celá odpověď
Páteř
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat, jestli je nutná operace nebo ji nějak oddálit -výměna plotýnky L5 -S1 dg. -Spondyloza-degenerace disku s protruzí a Modic změnami, vakuolizace ploténky, deg. disku L5-S1 s pohybem na funkčních snímcích. Denziometrie : pásmo ohrožení L páteř TS -1,9 prox. femur -1,5... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Záleží na mnoha okolnostech, potížích, délce potíží, neurlogickém nálezu, nálezu na prostém rtg. Také... Celá odpověď
Odolná vyrážka
Dobrý den, asi před dvěma měsíci mi na pravé ruce vyrašila vyrážka, která vypadala jako ekzém, nesvědila, asi 1-2 cm, pak začala zasychat, ale pořád ji mám na ruce a kůže je okolo taková seschlá, loupavá. Pak se mi stejná vyrážka udělala i na druhé ruce, následně i na břichu (ale tam mnohem menší, spíš... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Podle fotografie by spíše mohlo jít o ekzém, který může být infekcí vyprovokován. Z volně prodejných... Celá odpověď
Objasnění výsledku rtg. páteře
Dobrý den, prosím o objasnění nálezu: Osové postavení dobré, fyfosa výraznější, prohloubení horní krycí plochy těla Th 6, ostatní obratle nesníženy, osteochondrosa disků ve vrcholu kyfosy, pedikly čitelné. Porosa skeletu. Je mi 57 let a 3 týdny trpím poměrně silnou bolestí bederní páteře. Ošetřující... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Změny nejsou velké,,počínající degenerativní změny pateře. Vhodná léčba hospitalisací , infuzní léčba... Celá odpověď
Střeva
Dobrý den již delší dobu se potýkám s problémy u mé 2,5 leté holčičky...loni při rektoskopii byl zjištěn fibrozní uzlík cca1mm na per rectu,postupem času přibyla i krev ve stolici. Stolici mívá obden,většinou se nám stává že objedvíme kapičku krve,máme užívat duphalac. Ovšem ted o víkendu měla křeče... Zobrazit více
Dobrý den, Vaše lékařka nejspíše myslela Hirschprungovu chorobu - u ní chybí v některé oblasti konečníku... Celá odpověď