Jak toto znamínko odstranit?
dobrý den mám velké znamínko myslíte si že by to šlo nějak odstranit? tato fotka je trochu rozmazaná ale doufám že to půjde vidět znamínku mám v části vnitřního stehna. děkuju Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Pokud je znaménko větších rozměrů, bylo by z preventivního hlediska odstranění určitě vhodné. Ale spíše... Celá odpověď
Červený pupínek na penisu
Dobrý den. Můj problém je takový: Mám klasické pupínky na penisu ( mazové žlázky). Štvou mě tam ale dozvedel jsem se, že jsou neškodné a že se to nedá léčit jinak než laserem. Jenže jeden takovýto pupínek mi trochu zrudul (toho mazu tam bylo moc), tak jsem ho vymáčkl. No jenže to jsem očividně neměl... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Je to bakteriální zánět, bylo by dobré toto ložisko ošetřovat např. Framykoinem či jinou antibiotickou... Celá odpověď
Štítná žláza
Dobrý den, hodně mi padaly vlasy, proto jsem požádala o odběr krve a rozbor. V červenci jsem měla výsledky TSH-8.600 (T3 a T4 nebylo děláno). Byla jsem odeslána na endokrinologii,kde byl závěr - ponechat bez terapie. Obvodní lékařce se to nezdálo, nasadila Euthyrox 50-půl tablety každé ráno. Nyní jsem... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
TSH - sice došlo k poklesu, ale stále jste nad normou (do 5,0), T4 v normě, T3 nižší. Jde o sníženou... Celá odpověď
Přestat kouřit a nepřibrat
Dobrý den, před 14 dny jsem byla na ošetření Bicomem-biorezonance kvůli kouření, přestala jsem kouřit, ač jsem byla těžký kuřák, současně jsem zahájila redukční program i nový stravovací styl, jsem obézní, což chci změnit, ale hlavně ještě nechci přibrat po abstinenci nikotinové. Přečetla jsem mnohé... Zobrazit více
Dobrý den- vážím si Vaší vůle, myslím, že jste před sebe postavila docela nelehké úkoly. Každý člověk... Celá odpověď
Flíčky v oblasti penisu
Dobrý den, Mám takový problém ohledně pár flíčků v oblasti penisu. Velikost je různá. Jak můžete vidět na obrázku. Flíčky nesvědí, nepálí, nepřibývají. Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Fotografie není ostrá. Může jít o ekzém, kvasinkovou infekci či plíseň ( kandida, pityriasa..). Můžete... Celá odpověď
Vitamín B10 ( PABA ) a antikoncepce
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je účinek antikoncepce (beru Softinelle) snížen užíváním PABA? Našla jsem totiž na internetu, že účinek PABA je snižován antikoncepcí, proto by mě zajímalo, jestli to platí i naopak. A taky by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že se PABA má brát s ostatníma béčkama... Zobrazit více
Dobrý den Martino. Užívání PABA by nemělo ovlivnit účinek antikoncepce. PABA přirozeně vzniká ve střevě... Celá odpověď
Dlouhodobá zvýšená teplota
Dobrý den, loni o Vánocích jsem měla akutní zánět močových cest,hned do toho mi zjistili, že jsem si prošla i mononukleozou,teď mám sníženou imunitu a zánět štítné žlázy a do toho všeho už skoro rok zvýšenou teplotu. Dělali mi odběry krve i moči a na nic nepřišli. Nevím,jestli mám navštívít svého lékaře,aby... Zobrazit více
MUDr. Marcela Vorlíčková
Dobrý den, pokud přetrvávají teploty, doporučovala bych kontrolní vyšetření u Vašeho lékaře. Vhodné by... Celá odpověď
Evokované potenciály
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vyšetření EvP, indikované pro poruchu vidění, pokud je v pořádku - může alespoň s určitou pravděpodobností vyloučit jako příčinu potíží mozkový nádor? Děkuji za odpověď. Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, evokované potenciály nádor mozku nevyloučí. M. Hlavačková Celá odpověď
Mirena
Dobrý den, mám zavedené nitroděložní tělísko Mirena už asi rok a dva měsíce. Asi před 5měsíci mi začalo být v noci a přes den špatně, motá se mi hodně hlava a mám návaly horka a někdy i zvracím. Ale nejvíce se mi motá hlava a je mi hrozné vedro, a to se děje tak 3x týdně. Chodím na různá vyšetření EMG,... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Nemyslím,že vy byla spojitost vašich obtíží s Mirenou, bude nutno pátrat po příčině dále,ale Mirena s... Celá odpověď
Svědění v oblasti ochlupení
Dobrý den pane doktore, přibližně před měsícem jsem léčila infekci v moči, na kterou mi pan doktor předepsal antibiotika Nitrofurantoin - retiopharm 100 mg. Antibiotika jsem brala 7 dní. Po dobrání antibiotik mě začalo trápit svědění na genitálu v oblasti ochlupení. Pan doktor mi na svědění předepsal... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Syfilis to zcela jistě nebude, nejlepší bude vyhledat kožního lékaře a uvidíte že vám nasadí léčbu po... Celá odpověď
Žaludek
Dobrý den, již dva týdny cítím kyselost žaludku,vracejí se mi štávy,a při krknutí to vždy píchne,zabolí.Žáha mě nepálí.Používám Rennie na překyselení žaludku,to pomáhá,ale ta bolest při krknutí je stále. Je to pouze jen při krknutí, tak to jako zabolí a hned to odezní.prosím o radu co by to mohlo způsobovat?... Zobrazit více
Dobrý den, návrat kyselé šťávy ze žaludku do jícnu může být způsobený tzv. refluxní nemocí. Pálení žáhy... Celá odpověď
Menstruace po miniinterupci
Dobrý den paní doktorko. Podstoupila jsem 26.9.2012 miniinterupci v 7.týdnu. Během šestinedělí, ikdyž mi byla doporučena sexuální abstinence, jsem měla pohlavní styk. Chtěla bych se zeptat,kdy by měla přijít první menstruace po podstoupení miniinterupce a jestli je to individuální. Byla jsem 2 týdny... Zobrazit více
Dobrý den,měla by se dostavit 4-6 tý po UPT. Pokud se nedosatvila, spočítejte si tento interval a navštivte... Celá odpověď
Útvar na varleti
Dobrý den, manžel má na pravém varleti útvar velikosti třešně. Byl na vyšetření na urologii. Pan doktor ho poslal na USG, kde diagnostikovali mírné zánětlivé změny. Pan doktor s diagnozou nesouhlasí, na zánět se mu to nezdá, ovšem více jasně manželovi neřekl. Krevní vyšetření ukázalo Mimo meze S-CRP... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Záleží, kde je útvar lokalizován. Pro zánět nadvarlete nebo jiné jeho onemocnění by svědčilo, kdyby bylo... Celá odpověď
Opakování zamlklého těhotenství
Dobrý den, před rokem jsem prodělala zamlklé těhotenství (cca 9týden). Nyní jsem znovu těhotná, cca 5týden. Po vynechání menstruace mě začaly bolest trochu prsa a také mi i natekly. Během dne je mi občas špatně. Zpočátku mě bolelo i dost břicho a cítila jsem takové pnutí. Během posledních asi 2 dnů mě... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Pokud máte anamnestický údaj zamlklé těhotenství s návštěvou lékaře bych na nic nečekal, je potřeba... Celá odpověď
Antikoncepce - posunutí menstruace
Dobrý den, Beru HA (Lindynette20) z důvodu dovolené jsem si neudělala mezi posledníma dvěma platíčkama (21+21prášků) 7denní pauzu. Nyní beru desátý prášek z druhého platíčka a už pár dní se mi objevuje občas slabé krvácení. Tak bych se chtěla zeptat jestli si mám udělat 7 denní pauzu ted a následně... Zobrazit více
Dobrý den, budete chráněna tak či tak, ať zvolíte kteroukoliv z obou variant. Doporučuji Vám udělat pauzu... Celá odpověď
Pupeční kýla
Dobrý den! Chci se zeptat, po druhém porodu (sekcí) mě pobolívá u pupku, je to taková nepříjemná pichlavá bolest, až křečovitá, když na to bolavé místo kolem pupku sáhnu, tak to dost bolí, neprojevuje se to každý den, ale vždy jednou za měsíc, někdy i dvakrát až třikrát do měsíce, tak by mě zajímalo,... Zobrazit více
Dobrý den, pupeční kýla se obvykle projevuje vyklenutím v blízkosti pupku, které bývá nebolestivé a... Celá odpověď
Střevní viróza
Dobrý den, od včerejšího rána mě trápí zažívací obtíže. Křeče v oblasti pupku, silný průjem, celková slabost a pocit na zvracení. Neudržím v sobě ani černý čaj. Po poradě s praktickou lékařkou jsem nasadila Endiaron a živočišné uhlí. Zaráží mě ale charakter bolesti. Pokud jsem v klidu, bolest prakticky... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená paní Marie, zažívací trubice vyplňuje značnou část dutiny břišní. V případě různých onemocnění... Celá odpověď
Syfilis
dobrý den chtěla jsem se zeptat před necelým rokem se mi mezi stydkými pysky udělala vyrážka která hodně bolela při každém pohybu skoro. po nějaké době ale zase zmizela.občas s ní vytékal trošku jakoby hnis.pohlavní styk jsem v te době neměla.ale BOJÍM se zda to nebyl příznat syfilis:( jelikož jsem četla... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Jak jste správně podotkla, tak tvrdý syfilitický vřed nebolí. Pokud je tomu už rok, tak buďte bez obav,... Celá odpověď
Reflux jícnu
Dobrý den. Již od dětství jsem trpěla na pálení žáhy. Před cca 7 lety mně byl diagnostikován reflux jícnu, který se projevoval uvíznutím sousta v jícnu, doprovázený bolestí na prsou a pocitem dušení. Lékař mi předepsal Gasec, který celá ta léta užívám a pomáhá mi. Při pokusech léky vysadit, se mi však... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená paní Ireno, plynatost žaludku je důsledkem jednak polykání vzduchu během příjmu potravy a nápojů,... Celá odpověď
Předrakovinové změny
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat. Je mi 23 a ke gynekoložce chodím opravdu poctivš na kontroly. Nyní mi byly zjištěny zmšny na čípku ve zprávě mám uvedeno 2/13 CIN 1 (to mi bylo sděleno že kontrola za půl roku) a 8/12 CIN 3, HSIL enfocervikálně a ještě k tomu zánět. Moje doktorka mě poslala ke specialistovi... Zobrazit více
Dobrý den, postup je zcela správný. Dle cytologie máte těžké předrakovinové změny na čípku a je nutné... Celá odpověď
Klouby na prstech
Zdravím, chci se zeptat ohledně bolesti v mé prave ruce...Na dráze pro kola sem pri vysoke rychlosti narazil pravou ruku o strom za jízdy..mám teda celkem dost nateklý kloub od malíčku a od prsteníčku. Mezi malíčkem a prsteníčkem mám jakoby odlomený kloub a to samé mezi prsteníčkem a prostředníčkem celkem... Zobrazit více
Dobrý den, budete muset zajít na chirurgii, nebo traumatologii, ruku si nechat vyšetřit a zrentgenovat.... Celá odpověď
Vysoký gradient
Dobrý den mám vrozenou srdeční vadu na kontrolu jezdím pravidelně do Brna (kam to máme daleko) ke Sv. Anně, ale i v místě bydliště mám svého kardiologa.... A paní doktorka mi vždy řekne že mám vysoký gradient na kontrole (6.9.2011 byl 6-7, na poslední kontrole 24.5.2012 byl 4-5) říkala že to může bý... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Bohužel jste zapomněla napsat o jakou vadu se u vás jedná - vad je několik typů a navíc mohou být kombinované.... Celá odpověď
Predkozka
Dobry den mám takový problém když je penis v klidu pretahnu ho bez problémů nic me neboli ale při stoporeni ho taky pretahnu bez bolesti nic mne netaha ale Asi za 5 sekund se vrati Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Pokud jde předkožka přetáhnout bez potíží a bez napjetí kůže, nejde zřejmě o zúžení předkožky. Je možné,... Celá odpověď
VELIKÝ STRACH !!!!!!!
Velmi Vás zdravím paní doktorko Báro, zítra mám jít na injekce do pravé ruky na tvz. botox. Možná to znáte nebo jste o tom i něco slyšela. Posledních 14 dní mám v té ruce velké spasmy, křeče a vůbec ji nenarovnám. Proto jdu na neurologii aby mi tam daly ty injekce a ono se to zase spravilo. Můj problém... Zobrazit více
Má milá Soni- mám radost, že jste si vzpomněla...Určitě se ničeho nebojte, hlavně zkuste na té ambulanci... Celá odpověď
Bolest v pravém podžebří
Dobrý den, již několik měsíců trpím bolestmi v pravém podžebří. Poprvé se to projevilo po ranní kávě. Následně po požití alkoholu. Šel jsem na vyšetření, dělali mi krevní testy na játra, žlučník slinivku, sono břicha a endoskopii, ale nic nenašli kromě zvýšeného bilirubinu, který mám standartně, poněvadž... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážený pane Lukáši, v některých případech zažívacích obtíží se jedná o tzv. funkční potíže, kdy jejich... Celá odpověď