Antikoncepce a suchá vyrážka na obličeji
Dobrý den, beru antikoncepci pro kojící matky - 14 dní zhruba. Dřív se mně semtam udělala suchá místa na obličeji - zmizla sama do cca 3 dnů. Už tak týden mně trápí vyrážka po celém obličeji - svědivá, loupavá, celkem bolestivá. A hlavně suchá. Myslela sem,že se jedná o seboreu. Nikdy jsem ji tak dlouho... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
tyto ekzémové projevy asi s antikoncepcí nebudou nijak souviset, podle vašoho popisu to vypadá na projev... Celá odpověď
Minisiston
Dobrý Den chtěla bych se zeptat jak účinkují Ethinylestradiolum , Levonorgestrelum v přípravku Minisiston.Jak půspbí?Děkuji.A není obsah Ethinylestradiolum 0.030 mg málo?? Děkuji za odpoveď Zobrazit více
Dobrý den, blokují ovulaci a nedovolují růstu děložní sliznice natolik, aby se v ní uhnízdilo vajíčko.... Celá odpověď
Špatný stav nehtů
Dobrý Den mám velmi špatný stav nehtů. Nehty jsou měkké.průhledné.Celkově se mi zdají ve špatném stavu.Nevíte co by to mohlo znamenat?Určitě se mi snaží naznačit , že něco není v pořádku nebo, že mi něco chybí.Vápník to být nemůže.Nechápu to , že jsou průhledné a tenké.Děkuji Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Samozřejmě je dobré upravit jídelníček, ev. začít užívat potravinové doplňky ( vhodná je např. kombinace... Celá odpověď
Cervena vyrazka na zaludu
Dobrý den, uz tri roky mam takovy problem, udelala se mi na zaludu cerveny skvrna (pupinek) ktera se zvetsovala. Pouzival jsem ruzne masticky na herpes ale zabral mi az tea tree oil. Uz tri roky se mi to opakovane dela kdyz si to mazu tea tree oilem tak 3 dny tak to zmizi ale za tyden se mi to udela... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Může jít o balanitis plasmocellularis, příčina není známá, doporučuji navštívit lékaře. Celá odpověď
Nuvaring a krvácení
Dobrý den, asi půl roku používám antikoncepci nuvaring a nyní se mi poprvé stalo, že jsem začala krvácet o týden dřív. Kroužek mám stále v sobě a MS bych měla dostat až tuto neděli. Čím to může být? Nikdy jsem problémy s antikoncepcí a krvácením neměla. Docela mě to překvapilo i znepokojilo. Mám kroužek... Zobrazit více
Dobrý den, nechte si ho a vyndejte jak máte. Pokračujte další cyklus jako obvykle, pokud by se vše opakovalo,... Celá odpověď
Antikoncepce a Mentruace
Dobrý den já jsem brala před měsícem antikoncepci a dostala jsem to hned ják jsem vysadila. Ale mezi měsicem jsem měla pohla.styk a měla jsem to dostad včera a ještě to nemám docela se strachuji abych nebyla těhotná ?. Zobrazit více
Dobrý den, těhotenství není vyloučené, ale 1 den zpoždění neznamená vůbec nic. Prozatím vyčkávejte. Celá odpověď
Kapavka
Dobrý den, mam dotaz kamarád se stydí zeptat tak se mu snažim pomoct touto cestou.Měl nechráněný pohlavní styk,chytil kapavku,pobyl 2 dny v nemocnici na kapačkách po první kapačce příznaky zmizeli následně byl na testech po týdnu po obdržení prvních dobrých výsledků se vrhnul na sex.Je možné že někoho... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
nechráněný styk je možné doporučit až po 3 negativních kontrolách, takže tento postup rozhodně není správný... Celá odpověď
Lechtavý pocit v žilách
Dobrý den paní doktorko, posledních pár měsíců mám nepříjemný pocit v levé noze. Začalo to v lýtku a teď už to cítím až k hýždi. Je to jako kdyby mi vnitřní žílou něco lezlo a roztahovalo ji. Nebolí to, je to pouze velice nepříjemné. Nohy nemám napuchlé. Prosím o radu. Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, doporučuji návštěvu praktického lékaře, který vás vyšetří a rozhodne o případném odeslání... Celá odpověď
Vynechání menstruace
obrý den.Pravidelnou menstruai jsem měla vždy v rozmězí 23-25 dní,minulý měsíc se mi zpozdila a měla jsem ji po 30ti dnech,nyní je to již 42 dní a ještě ji nemám.Těhotná nejsem,styk jsem celou dobu neměla.Žádné potíže nemám.Jen se mi již druhý den trochu motá hlava,ale mám velkou rýmu,tak to bude asi... Zobrazit více
Dobrý den, může se jednat o pomalý nástup menopauzy, může to být i infekcí, která nyní probíhá. Na gynekologii... Celá odpověď
Norma TSH u dítěte
Dobrý den, při návštěvě alergologie mi bylo sděleno, že 5,5 letý syn má TSH 5,27 a IgE 296 s tím, že má jíst více mořských ryb. Jaká je norma TSH u dětí? Je dobré po nějaké době udělat nový odběr? Na co má vliv TSH? Zobrazit více
Dobrý den, Zdeňko, norma TSH je u dětí stejná jako u dospělých, záleží na referenčním rozmezí laboratoře...většinou... Celá odpověď
Adenom nadledviny
Dobrý den paní doktorko,jsem týden po adrenalektomii pravé nadledviny pro adenom,který byl hormonálně aktivní.Operace byla provedena retroperitoneoskopicky.Zatím mám ještě bolesti v oblasti pravé ledviny a bolesti v zádech.Jen by mě zajímalo jaká je pravděpodobnost,že se adenom vytvoří i na druhé nadledvině... Zobrazit více
Dobrý den, Martino, pravděpodobnost je minimální, řekla bych přímo mizivá. Příčina zpravidla není... Celá odpověď
Autoimúnne ochorenie štítnej žľazy
Dobry den, mohli by ste mi, prosim, objasnit vysledky mojho USG vysetrenia stitnej zlazy? - celkovy objem nie je zvacseny, 14.890 ml, echogenicita je znizena a nehomogenna, v PL later. a vzadu temer anechog. lož. 56x4x9 mm. Na doplnenie uvediem este lab. vysledky: TSH 1.265, fT4 15.65, ATG 370.30, ATPO... Zobrazit více
Dobrý den, jak USG nález, tak laboratorní výsledky svědčí ruku v ruce pro autoimunitní onemocnění štítné... Celá odpověď
Hypofunkce
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosi o radu jak řešit problém s neustálým přibíráním na váze v zimním období, léčím se na hypofunkci štítné žlázy již čtvrtým rokem, , nejprve byla nemoc pět let neléčená a já nabrala 20 kg, nyní už to je opět trochu dole cca o deset kg pracným cvičením, stále ne tam kde... Zobrazit více
Dobrý den, někteří pacienti skutečně potřebují v zimním období levothyroxinu více. Doporučovala bych... Celá odpověď
Štítná žláza
Dobrý den, tento týden jsem absolvovala vyšetření na imunologii nicméně výsledky budou až za 5 týdnů a mě by zajímalo zda se z toho to vyšetření (krev, moč) dá zjistit onemocnění štítné žlázy?Je mi 23 let a vážím 55kg trápí mě už rok zdrav potíže a jsem často nemocná. Poslední dobou jsem také hodně... Zobrazit více
Dobrý den, záleží na tom, co všechno vám na imunologii na žádance "zaškrtli". Štítnou žlázu většina... Celá odpověď
Porucha??
Dobrý den,mám na Vás prosbu.Jsem dost neštastná z mojích potíží.Již několik let mě trápí extrémně suchá a svědivápokožka/léčene dělanými mastni na kožním/bez efektu.Mám pocit,že se mi to začalo dělat během těh.a to je už 5 let.medaří se mi zhubnout je mi zima i v létě jsem natolik unavená,že poslední... Zobrazit více
Dobrý den, obtíže nemusí být nutně způsobeny jenom onemocněním štítné žlázy. Můžete mít například syndrom... Celá odpověď
Časté probouzení v noci
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co může způsobovat časté buzení v noci, zřejmě bez důvodu. Budím se pravidelně po hodině a půl až dvou hodinách spánku. K ránu je to lepší, až 4h úsek. Pak většinou již vstávám. Přes den jsem hodně unavená. Usínám dobře, i po probuzení rychle usnu. Jen se cítím unavená... Zobrazit více
Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Jak dlouho již pozorujete uvedené potíže? Důležité je, jak vypadají... Celá odpověď
Provera
Dobrý den velice se omlouvám ,že obtěžuji,ale po mojí zkušenosti s lékaři vážné onemocnění,chci vždy znát na vše více názorů.Pokud by bylo možno odpovědět jen na můj e-mail a nezveřejňovat dotaz byla bych ráda. Dva roky jsem měla periodu nepravidelně po 2 letech jsem začala silně krvácet a byla vyslána... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Ve 49 letech již opravdu se můře jednat o přechod, onkologické onemocnění jiného orgánu pochopitelně... Celá odpověď
Bulka v trisle
Dobry den, rada bych se Vas zeptala na radu ohledne bulky, ktera se mi pred tydnem udelala pod kuzi. Bulka je lokalizovana v blizkosti trisla. Nelezi primo v nem, ale priblizne dva tri cm od trisla na stehno. Je pohybliva, nebolestiva, vsimla jsem si ji nahodou. velka max jeden cm, spsie mene. puvodne... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Pro jistotu dojděte bulku ukázat dermatologovi. Může jít o aterom - tukovou cystu, ev. i mízní uzlinu... Celá odpověď
Štítná žláza
Dobrý den, ode dneška se léčím na "hlubokou hypotyreozu štítné žlázy autoimunitní etiologie" (Letrox 75 - půl tablety denně a dávky se budou po 3 týdnech zvyšovat). Je mi 52 let, váha 68, výška 165 cm. V červenci 2012 jsem měsíc užívala na plísen nehtů - antimykotika - Lamisil 250 2x denně. Po jejich... Zobrazit více
Dobrý den, přiznám se, že jsem se nikdy nesetkala s tím, že by antimykotika nastarovala onemocnění... Celá odpověď
Průjem po císařském řezu
Dobrý den, jsem skoro 5 měsíců po císařském řezu, od porodu stále trpím na průjmy. Několik dní je třeba stolice v pořádku a potom se opět dostaví řídka stolice i několikrát denně. Nevím, jestli to může souviset s provedeným zákrokem nebo se jedná o jiný problém. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, souvislost s císařským řezem je nepravděpodobná. Příčina může být např. v dietní chybě, ale... Celá odpověď
Epistaxis
Dobrý den, v květnu mi byla provedena balonková tamponáda nosu vpravo, od té doby mám neustále tak zvanou zadní rýmu, o té doby nemohu nic vysmrkat, mám často pocity jako zastydlé rýmy, pobolívá mne hlava, v noci mám pocit že se mi to přelívá hlavě, ráda bych šla na vyšetření hlavy, buď magnetickou rezonancí... Zobrazit více
Dobrý den, nejprve byste měla absolvovat vyšetření na ORL, pokud vás po tamponádě ještě lékař neviděl,... Celá odpověď
Zaživání
dobrý den ,chtěl bych se zeptat na dceru.je ji čtyřicet lettrpí již tři roky gastitridou bylo ji řečenože ji špatně odcházeji žaludeční štávy.dostala léky ITOPRID 50ng.tři krát denně,ale má po jidle křeče ,bylataky na kolonoskopiiale střeva vyšetřili jen40 cm.dál to nešlo ,vytěr střev negativí,další... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážený pane Zdeňku, doporučuji Vaší dveři podstoupit komplexní interní nebo gastroenterologické vyšetření... Celá odpověď
Bolest ledvin při menstruaci
Dobrý den, už od 14 let mě každý měsíc na začátku menstruace bolí obě ledviny. Bolest se občas vystupňuje na pocity jako při omdlévání a již několikrát jsem skutečně z bolesti omdlela. Jskoukoliv bolest díky posunutému prahu bolesti snesu, nicméně ty ledviny mě trápí. Existuje v Praze nějaké vyšetření?... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená paní Markéto, se zdravotními obtížemi se můžete obrátit na kterékoli zdravotnícké zařízení poskytující... Celá odpověď
Zvýšená nebo snížená funkce štítné žlázy + těhotenství
Dobrý den, mám asi trochu delší dotaz - v pubertě jsem byla léčena a brala Euthyrox 50, měla jsem prý "uzlíky", které po kontrole cca v 18 letech prý "zázračně" vymizely s tím, že už tedy docházet nemusím ani nemusím brát prášky. Po necelých 10letech mi na imunologii opět zjistili špatnou funkci a začala... Zobrazit více
Dobrý den, názor je to skutečně netypický, možná mi něco uniklo :-)...v každém případě je to tak, že... Celá odpověď
Mikroadenom
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Byla jsem na mag. rezonanci hlavy a tam mi bylo zjištěno...ve střední přední části hypofýzy je slabě hypointenzivní ložisko o velikosti 5mm, Horní kontura žlázy nad ložiskem je lehce konvexně vyklenutá. Stopka je ve střední čáře. Mám prolaktin 801,3... Zobrazit více
Dobrý den, svědění může být příznakem alergické reakce...poraďte se tedy s endokrinologem a možná by... Celá odpověď