#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Srdce

Srdce a cévy Jiří 11.10.2012

Dobrý den. Už docela dlouho mívám stavy kdy je mi na omdlení a mám pocit jako by se mi zastavilo srdce, taky bolest na hrudi. Rád bych se zeptal co by to mohlo být. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den- moc ráda bych Vás uklidnila, ale to by nebylo od lékaře zodpovědné. Bez alespoň základního... Celá odpověď

Náměsíčnost, neklidné spaní

Poruchy spánku Janička 11.10.2012

Dobrý den, mám problém. Poslední dobou mám neklidné spání. Začalo to nedávno a nevinně, ale minulou noc přišla hrůza. Zdálo se mi, že na mě útočí vážka. Spadla sem z postele a když sem se pokoušela vstát tak sem znovu upadla. Chtěla sem před ní utéci, ale musela sem se plazit. Až když sem se doplazila... Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, při náměsíčnosti je jistě riziko poranění, je tedy vhodné, zajistit okna, dveře, schody, pro... Celá odpověď

Bílé krvinky jako na houpačce

Praktické lékařství František 11.10.2012

Dobrý den, chci se zeptat, léčím se s crohnem, za poslední půl rok mi dělali 4x testy krve, 3x jsem měl leukocyty zvýšené a teď naposledy zase naopak snížené. Je to běžné že nikdy nejsou v normálu, i když beru léky tak jak mám? A je normální že jednou jsou zvýšené a podruhé zase snížené? A pokud ano,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, imunitní systém reaguje velmi "živě" a je ovlivňován mnoha skutečnostmi - mj. i léky. Konkrétnější... Celá odpověď

Poruchy spánku

Poruchy spánku Olga 11.10.2012

Dobrý den, mám poruchy spánku. Ani si nepamatuji, kdy jsem spala celou noc. Probouzím se kolem 2. hod. ranní, usínám kolem 4. Někdy je to i horší nebo nespím téměř vůbec. Jsem vyčerpaná!!! Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, záleží na tom, jak porucha spánku začala, zda máte nějaké další onem. apod, také na charakteru... Celá odpověď

Štítná žláza

Endokrinologie Vlasta 11.10.2012

Dobrý den, mám dotaz ohledně dcerky. Dcerka má 10 let, delší dobu nepřibírá, méně roste. Bylo provedeno vyšetření na gastru včetně vyšetření štítné žlázy. Výsledky byly doručeny poštou. Vše v pořádku, jen má zvýšené hodnoty (mírně) ft3. v rodině je onemocnění štítné žlázy rozšířené, já sama mám autoimunitní... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, jistě je vhodné vyšetření zopakovat a dcerku pravidelně kontrolovat. Pokud by se růst zpomalil... Celá odpověď

Systémová sklerodermie

Vnitřní lékařství Lenka 11.10.2012

Dobrý den paní doktorko, od června mám Raynaudův syndrom, GERD, bolí mě dlaně a prsty rukou, klouby a svaly, jsem unavená, zadýchávám se. Kapilaroskopické vyšetření nehtového valu svědčí pro časnou fázi SSc (megakapiláry a hemoragie). Krevní testy mám v pořádku: KO, biochemie, CRP, IgM, IgA, IgG, IgE,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, jestliže se u vás skutečně jedná o časnou fázi systémové sklerodermie (SSc) doporučuji bezodkladné... Celá odpověď

Zlomený kotník

Ortopedie Magda 11.10.2012

Už sedmý týden jsem v domácí péči se zlomeninou kotníku pravé nohy.Jako nadšená lyžařka chci vědět,jestli mohu za tři až čtyři měsíce lyžovat,nebo by to pro nohu byla přílišná zátěž. Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-07 v 16.53.11.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Navrátil

Samozřejmě zálěží na tom, o který kotník se jedná, zfa o vnitřní nebo zevní, zda s posunem nebo ne,... Celá odpověď

Operace stitne zlazy

Endokrinologie Jarka 11.10.2012

dobry den , psala jsem tento dotaz: Dobrý den, čeká mě operace štítné žlázy,ale moc se mi na ni nechce. Cetla jsem ruzne diskuze a sposta lidi ma porusene hlasivky, nebo dokonce trpí dusenim pri jidle. Silnou unavou i 5 let po operaci. mam doma male mico a mam obavu, abych byla schopna dobre fungovat.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, po operaci byste problém s otěhotněním mít neměla, tedy pokud jste ho neměla z jiného důvodu... Celá odpověď

Nevolnosti.

Praktické lékařství Klára 11.10.2012

Dobrý den, asi půl roku mám časté nevolnosti. Vždy, když něco sním, je mi na zvracení. Stačí i jenom, když si to jídlo později vzpomenu a je mi znovu špatně. Čím to může být? Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Hrubý

Vážená slečno/paní Kláro, nevolnost po jídle může mít různé příčiny. Pro vyloučení nebo potvrzení těch... Celá odpověď

Kdy dostanu 1. menstruaci?

Gynekologie Zuzana 11.10.2012

Dobrý den Teď nedávno mi bylo 14 let a ještě nemám mentruaci, výtoky mám asi 2 roky(přibližně) prsa mi také začaly růst asi před dvouma rokama. a ochlupení tak rok možná trochu déle. všechny holky od nás ze třídy už menstruaci mají a já ne! jen by mě zajímalo jestli jí teď nějak dostanu Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Jan Sládeček

Ve 14 je to ještě normální,pokud by měsíčky nepřišly do 15 let navštivte ordinaci dětského gynekologa. Příjemný... Celá odpověď

Nuvaring

Gynekologie Jana 11.10.2012

Dobrý den pane doktore, dnes jsem měla od 10:00 cvičení aerobiku. Dnes v půl třetí jsem byla zkontrolovat Nuvaring a byl hned u vchodu pochvy. Když jsem ležela a dívala se zrcátkem, tak jsem Nuvaring zahlídla, byl opravdu úplně dole u vchodu. Ve stoje by mohl i kousek Nuvaringu vyčnívat z pochvy. Ovlivňuje... Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Jan Sládeček

Nuvaring je spolehlivý,vyplatí se po nějakém namáhavém cvičení zkontrolovat jeho polohu,že by vypadl... Celá odpověď

Vynechání menstruace

Gynekologie Fiorellitta 11.10.2012

Dobrý den, je mi 19 let, už více než rok používám HA Belara, vše bez problémů, až doteď. V pátek 28.9 jsem si z platíčka vzala poslední pilulku, menstruace se obvykle dostaví během dvou až tří dnů. Zítra končí 7 denní pauza, předpokládám, že prášky mám užívat dál běžným způsobem. Snažím se užívání pilulek... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, na antikoncepci se spoléhat můžete, občasné půlhodinové zpoždění při užití tabletky účinek... Celá odpověď

Problémy s erekcí u diabetu

Vnitřní lékařství Martin 11.10.2012

Dobrý den, je mi 21 let a již 7 let mám diabetes 1. typu. Mám problémy s erekcí při pohlavním styku, ale při onanii žádný problém nemám. Chtěl bych se zeptat zda to může být způsobeno diabetem, nebo jaký je případný možný důvod? Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, Příčin tzv. erektilní dysfunkce může být více, tzv. diabetická neuropathie je bohužel také... Celá odpověď

Menstruace po vyvolávací injekci

Gynekologie zuzana 11.10.2012

Dobrý den měla bych dotaz,už 2 roky po vysazení antikoncepce sayane jsem nedostala měsicky ted jsem sla za svym gynekologem aby mi pichl vyvolavaci injekci a 12 září 2012 jsem je dostala a zkoncily mi 20 září 2012 je možné abych je dostala ted zacatkem mesice 4 řijna?.a jsou vice bolestive je to vporádku?.Nemužu... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, možné to je. Bolestivost při menstruaci se občas objevuje také, je možné tlumit ji léky.... Celá odpověď

Zvýšená funkce štítné žlázy

Endokrinologie Edita 11.10.2012

Dobrý den paní doktorko mám TSH 0,001 a T4 volny 22,5,vysledky se mi každé 2m horší,jsem bez léčby,mohla by jste mi poradit,co se stím dá dělat,problémy padají vlasy,jsem více a je pořad horko hlavně v noci,nervozní a na krku jako by mě ležela cihla občas cítím tlak u srdce děkiji Edita Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, Edito, příznaky odpovídají zvýšené funkci štítné žlázy a pokud se laboratorní výsledky stále... Celá odpověď

Susp.mikroadenom hypofýzy

Endokrinologie zdenka 11.10.2012

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Byla jsem na mag. rezonanci hlavy a tam mi bylo zjištěno...ve střední přední části hypofýzy je slabě hypointenzivní ložisko o velikosti 5mm, Horní kontura žlázy nad ložiskem je lehce konvexně vyklenutá. Stopka je ve střední čáře. Mám prolaktin 801,3 a proto... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, Zdenko, nejedná se o žádnou závažnou patologii, i když je samozřejmě nutné adenom sledovat.... Celá odpověď

Nerovné vidění, podle oční lék. nemá příčinu v očích

Mozek a nervy anna 11.10.2012

dobrý den, vidím již léta zakřiveně, žádná linie není rovně, obraz z chvějivých bodů, špatně ostřím. Oční lékařka vyloučila příčinu v oku, prodělala jsem třídenní vyšetření na glaukom. vyloučila i kombinaci léků. beru zoloft na úzkosti a euthyrox na štítnou žlázu (tč. v normě) mám problémy s bederní... Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, domnívám se, že zakřivené vidění je spíše očního původu. Neurologický původ je méně pravděpodobný.... Celá odpověď

Rustový hormon a podvěsek mozkový

Endokrinologie Petra 11.10.2012

Dobrý den paní doktorko, byla jsem doktorkou odeslána na Neurochirurgii do Vojenské nemocnice kvůli utlačenému nervu v oblasti lokte (kubitální syndrom) se zvážením operace, doktor si tu žádost přečetl a celou si mě prohlídl a já se divila proč tak kouká, pak se mě zeptal jestli nemám pocit, že by mi... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pacienti s nadprodukcí růstového hormonu mají zcela typický vzhled a pro zkušené oko je... Celá odpověď

Problémy s viděním

Mozek a nervy Petra 11.10.2012

Dobrý den. Je mi 46 let. Asi před měsícem jsem měla problémy s viděním - cca 30 minut jsem viděla některé předměty, jakoby byly před světlou plochou, některé se místy vlnily, zorný úhel u pravého oka byl zúžený. Bolest jsem necítila žádnou. Oční lékař mi po vyšetření řekl, že se jednalo pravděpodobně... Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, pokud jste po poruše vidění měla bolesti hlavy se zvracením nebo pocitem na zvracení, citlivostí... Celá odpověď

Centrum bolesti

Mozek a nervy Kamila 11.10.2012

Dobrý den. Jsem rok a půl po operaci páteře a stále přetrvávají bolesti, které nemizí ani po požití léků. Chtěla jsem se zeptat, jak mi může pomoci centrum bolesti a jestli musím mít nějaké doporučení. Děkuji za odpověď. Kamila Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, ano, ambulance léčby bolesti by Vám jistě pomoci mohla - volbou vhodného analgetika, či jejich... Celá odpověď

Problemy z nosom

Uši, nos, krk matej 11.10.2012

Dobry den mam 19 rokov a chcel som sa opýtat. Pred par rokmi som mal operaciu nosa, ktorý bol zlomený, doktori mi ho opat zlomili a potom sa to vyriesilo. Pred asi pol rokom mam pocit ze mi ho jeden clovek nalomil krv netiekla ale mal som iba bolest taky mesiac, teraz mam stale problemy s dychanim cez... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud máte problémy a předcházelo trauma, určitě byste měl jít na vyšeření na ORLambulanci,... Celá odpověď

Hodnota TSH

Endokrinologie Veronika 11.10.2012

Dobrý den, již rok se léčím s hypofunkcí štítné žlázy. Před rokem mi ji odhalily běžné krevní testy u obvodního lékaře, kdy jsem měla hodnotu TSH 5,285. Na základě těchto hodnot mi endokrinoložka předepsala euthyrox 50 1x denně. Před měsícem jsem byla na kontrole, podle paní doktorky je vše v pořádku... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, výsledky jsou takto při léčbě v pořádku. Subklinická hypothyreoza znamená lehkou poruchu... Celá odpověď

Projevy roztroušené sklerózy

Mozek a nervy Jana 11.10.2012

Dobrý den, již několik měsíců mám drobné problémy- občasné mravenčení rukou, u pravé ruky mě občas bolí pažní sval, například při čištění zubů apod., při běžné manuální práci potíže nepociťuji. Není to nijak dramatické a vůbec bych se tím nezabývala, nebýt toho, že jsem před měsícem měla asi 30 minut... Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, mravenčení rukou může mít více důvodů, "laicky" asi RS vyloučit nelze. Zkuste magnezium v... Celá odpověď

Dlouhodobý kašel a rýma

Praktické lékařství sona 11.10.2012

Dobrý den, letos v červnu jsem měla zánět vedlejších dutin, brala jsem antibiotika. Za 2 měsíce zase zánět průdušek a byla jsem přeléčena znovu antibiotiky. Od té doby trvá to už přes 3 měsíce mám neustále rýmu a kašel z vykašlávání hlenu, někdy se až dávím, zadýchávám se a ve spánku se mi přerušuje... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den- omlouvám se za odpověď, která je spíše odkazem.. Vaše déletrvající obtíže Vám pomůže řešit... Celá odpověď

Hormonální profil

Gynekologie Lenka 10.10.2012

Dobrý den Bude mi 30 let a již rok se s manželem snažíme o dítě. Gynekoložka mě vždy odbyde s tím že budeme čekat a že je ještě moc brzo něco dělat a odmítá mi udělat hormonální profil i přesto, že jí vysvětluji źe trpím náhlými změnami nálad, plačtivostí, zhoršila se mi pleť a hlavně že ovulační testy... Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Jan Sládeček

Pokud je vám již 30 let není času nazbyt,objednejte se do poradny pro sterilitu,která je ve všech větších... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#